Ściągają płachtę z mostu średnicowego

Warszawa

fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot
fot

Z mostu średnicowego znika ogromna, kolorowa płachta. W jej miejsce niebawem pojawi się nowa - tym razem ze sponsorami zbliżającego się Euro 2012.

Płachtę, pod którą schowano zardzewiałą konstrukcję mostu średnicowego, zaczęto ściągać w czwartek.

- Ściągamy siatkę, ale będziemy wieszali kolejną, tym razem ze sponsorami turnieju Euro 2012 - zapowiada Marta Brzegowa z biura prasowego urzędu miasta. - Nowa zawiśnie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia – deklaruje.

Skąd taka zmiana? - Od początku mówiliśmy, że biało-czerwona siatka zostanie zamieniona na siatkę ze sponsorami. Oni też pokryją koszty jej wymiany – zaznacza Brzegowa. Biało-czerwona płachta zawisła na mości średnicowym pod koniec września. O kolorze dekoracji zdecydowali warszawiacy w konkursie "Maźnij mnie!", ogłoszonym przez biuro promocji urzędu miasta. Później została też podświetlona.

Zarzucony projekt

PKP PLK, odpowiedzialne za most, chciało jeszcze jakiś czas temu pomalować konstrukcję na czerwono. Pomysł zrodził się w głowie architekta Marcina Garbackiego. Okazało się jednak, że łatwiej i taniej będzie po prostu ukryć rdzewiejącą konstrukcję mostu pod siatką.

fot

ran