Schossler odchodzi ze stołecznej policji. Awansował

Warszawa

policja.plMirosław Schossler nowym zastępcą szefa policji

Dotychczasowy szef stołecznej policji nadinsp. Mirosław Schossler został nowym zastępcą komendanta głównego ds. kryminalnych - poinformował w czwartek rzecznik KGP insp. Mariusz Sokołowski.

Schossler obejmie stanowisko w piątek. - Za nominacją tego oficera przemawiało duże doświadczenie m.in. w kierowaniu jednym z największych garnizonów, jakim jest Komenda Stołeczna Policji - powiedział Sokołowski. 9 kwietnia ze stanowiska zastępcy komendanta głównego policji ds. kryminalnych zrezygnował nadinsp. Andrzej Rokita. Jak tłumaczył w rozmowie z PAP, jego rezygnacja podyktowana była względami zdrowotnymi.

W policji od 1991 r.

Mirosław Schossler ma 45 lat, do policji wstąpił w 1991 roku. Pracował w wydziale do walki z przestępczością gospodarczą w Rzeszowie. W 2004 r. został naczelnikiem wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie.

Od lutego 2005 r. pracował w Centralnym Biurze Śledczym w Warszawie, gdzie został naczelnikiem wydziału do zwalczania zorganizowanej przestępczości ekonomicznej. Obowiązki zastępcy dyrektora CBŚ pełnił od grudnia 2005 r. do stycznia 2006 r., a w listopadzie 2006 r. został naczelnikiem wydziału nadzoru i spraw ogólnych CBŚ.

Od lutego 2007 r. był I zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu. W grudniu 2007 r. został mianowany komendantem wojewódzkim policji w Kielcach, a od 25 stycznia 2012 r. był szefem Komendy Stołecznej Policji.

PAP/lata