Schody w metrze nie działają, bo wydają "ogłuszający dźwięk"

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plSchody działają tylko w godzinach szczytu

Ze schodów ruchomych na stacji metra Politechnika od strony ul. Nowowiejskiej można skorzystać tylko w godzinach szczytu. Gdy ruch jest mniejszy schody są wyłączane. Dlaczego? - Ponieważ wydają ogłuszające dźwięki - odpowiadają pracownicy metra.

Na stacji metra Politechnika nie działają schody ruchome prowadzące na ul. Nowowiejską na przystanek tramwajowy w stronę centrum. Nie działają, ponieważ czasowo są wyłączane. Można z nich korzystać tylko w godzinach szczytu. Dlaczego?

"Dźwięk ogłuszający"

- Taśma poręczowa się rozgrzewa i wydaje ogłuszający dźwięk, ciężki do zniesienia. Awaria trwa już cztery tygodnie, ponieważ trzeba sprowadzić części zamienne. Poza godzinami szczytu schody są wyłączane – tłumaczy Krzysztof Malawko, rzecznik Metra Warszawskiego.

- Drugie schody na antresoli działają bez zastrzeżeń. Nadrobić trzeba tylko 37 metrów. Schody ruchome i windy są również po stronie południowej – mówi rzecznik i zapewnia, że feralna taśma w wyłączanych schodach zostanie naprawiona do końca następnego tygodnia.

Po zamknięciu stacji Centrum i Świętokrzyska, pociągi z Kabat dojeżdżają tylko do stacji Politechnika. Tu pasażerowie muszą się przesiąść do tramwaju lub autobusu.

Tak wygląda stacja Metro Politechnika w czasie szczytu komunikacyjnego:

Tłoczno na stacji Politechnika
TVN24

lata//par