Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Schetyna "jedynką" w Warszawie. Tuż za nim Lubnauer

Warszawa


Koalicja Obywatelska ogłosiła liderów list w wyborach do Sejmu. "Jedynką" w okręgu warszawskim będzie lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

We wtorek w Warszawie zebrał się zarząd PO, który zatwierdził listy Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu. Grzegorz Schetyna otworzy listę w okręgu warszawskim. Druga będzie na niej przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

W okręgu skupiającym podwarszawskie powiaty "jedynką" będzie natomiast Jan Grabiec.

Podczas konferencji poznaliśmy też liderów pozostałych list, które obejmują okręgi z Mazowsza. "Jedynką" w Płocku będzie Marcin Kierwiński, w Radomiu Joanna Kluzik-Rostkowska, w Siedlcach Kamila Gasiuk-Pihowicz.

W poprzednich wyborach Grzegorz Schetyna startował do Sejmu z listy kieleckiej, choć od lat związany jest z Wrocławiem.

"Będziemy domykać listy do Sejmu"

- Przed nami jeszcze dużo pracy nad tymi listami. Jesteśmy umówieni na 14 sierpnia - wtedy będziemy pracować nad całokształtem, nad wszystkimi listami, będziemy domykać listy do Sejmu, akceptować listy do Senatu. Jesteśmy przekonani, że to będzie skład jeszcze szerszy, że będziemy mogli w niekonkurencyjny sposób potraktować innych przedstawicieli partii czy środowisk opozycyjnych w wyborach do Senatu - powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna.

Zdradził też jakie będą kolejne działania przed startem kampanii wyborczej. - 17 sierpnia odbędą się rady krajowe ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską. Zaakceptujemy wtedy całą konstrukcję list i rozpoczniemy proces rejestracji komitetu wyborczego - oznajmił przewodniczący PO.

Listę wszystkich "jedynek" Koalicji Obywatelskiej opublikował portal tvn24.pl.

Liderzy list PiS

Dwa tygodnie temu liderów list wyborczych przedstawiło Prawo i Sprawiedliwość.

Na czele listy w okręgu warszawskim znajdzie się prezes partii Jarosław Kaczyński. W okręgu podwarszawskim "jedynką" został szef MON Mariusz Błaszczak. W Płocku na pierwszym miejscu znalazł się minister zdrowia Łukasz Szumowski, w Radomiu - szef gabinetu premiera Marek Suski, a w Siedlcach - minister energii Krzysztof Tchórzewski.

kk/PAP/b