Sauna z widokiem na Wisłę. Pierwsza taka w Polsce

Warszawa

Sauna nad Wisłą | UM Warszawa
Sauna nad Wisłą | UM Warszawa
Huśtawki nad Wisłą | UM Warszawa
Sauna nad Wisłą | UM Warszawa
Sauna nad Wisłą | UM Warszawa
Huśtawki nad Wisłą | UM Warszawa
Sauna nad Wisłą | UM Warszawa
Sauna nad Wisłą | UM Warszawa
Huśtawki nad Wisłą | UM Warszawa

Wisła nadal przyciąga mieszkańców, mimo że sezon wakacyjny już dawno za nami. Jedną z najnowszych atrakcji jest... sauna. Przygotowana w specjalnym morskim kontenerze. – To pierwsza taka w Polsce – zachwalają miejscy urzędnicy.

Atrakcja pojawiła się na placu do ćwiczeń znajdującym się na trasie Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego. Dzięki takiej lokalizacji – jak przyznają pracownicy ratusza – można skorzystać z niej bezpośrednio po wysiłku fizycznym. Opłata ma być "symboliczna", jedynie za wypożyczenie ręcznika.

Rozgrzać i pohuśtać

To fińska sauna typu suchego. Ma duże okno z widokiem na rzekę. Do tego prysznice i szatnię.

Wisła nadal cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Władze ratusza uznały więc, że nie można pozwolić, aby zimą nic tu się nie działo.

– Mimo coraz chłodniejszych temperatur warszawiacy nie rezygnują ze spacerów. Bardzo się z tego cieszę. Widać, że nasze działania, które miały przybliżyć rzekę mieszkańcom przyniosły wymierny rezultat – mówił wiceprezydent Michał Olszewski.

- Warszawiacy chcą po prostu bywać nad Wisłą. Mam nadzieję, że atrakcje, które przygotowaliśmy w sezonie zimowym będą do tego dodatkowo zachęcać – dodał.

Oprócz sauny, nad rzeką można korzystać też z ogólnodostępnych i oświetlonych huśtawek. Te znajdują się na Płycie Desantu, przy moście Poniatowskiego, przy Pomniku Syrenki i na plaży Rusałka.

Mural we Włochach

Urzędnicy zapowiadają też, że przed końcem roku pojawią się jeszcze inne atrakcje. – Postanowiliśmy w nietypowy sposób wyrazić naszą radość związaną z nadchodzącym Rokiem Rzeki Wisły 2017 – powiedział Jan Piotrowski z biura marketingu. - Szykujemy coś specjalnego dla tych, którym dostępu do rzeki może brakować najbardziej - dodał.

Chodzi o mieszkańców dzielnicy Włochy. To właśnie tam (w tunelu przy ul. Globusowej) zostanie namalowany mural.

ZOBACZ TAKŻE: Tak powstają bulwary. Nagranie z lotu ptaka:

Bulwary z drona
Urząd Miasta

kw/sk