Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Saska Kępa zyska nową sygnalizację

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plBudują sygnalizację

Będzie łatwiejszy wyjazd z ul. Brazylijskiej w ul. Saską. Wszystko za sprawą sygnalizacji świetlnej, którą Zarząd Dróg Miejskich planuje zbudować w niecałe dwa miesiące.

Prace przy skrzyżowaniu już trwają. - Obecnie między innymi trwa budowa przepustów pod jezdnią w celu przygotowania terenu pod okablowanie - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM.

Będzie pas do skrętu

Jak tłumaczą drogowcy, sygnalizacja świetlna w tym miejscu jest potrzebna. - Bez niej wyjazd z Brazylijskiej na Saską jest bardzo utrudniony przez potok pojazdów zjeżdżających z wiaduktu nad Trasą Łazienkowską - tłumaczy Gałecka. - Sygnalizacja poprawi także bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez ul. Saską - dodaje.

W ramach prac wydzielony zostanie pas do skrętu w prawo w ul. Brazylijską. Drogowcy zapewniają, ze sygnalizacja będzie skoordynowana z sąsiednią - na skrzyżowaniu z ul. Zwycięzców.

Gałecka wyjaśnia, że zanim wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu, prowadzone są analizy i pomiary, które mają na celu wyłonienie najlepszego rozwiązania.

Prace pochłoną ponad pół miliona złotych. Potrwaj do połowy września.

su