Przygotuj się na:

MARATON WARSZAWSKI

Maraton i Półmaraton Warszawski startują w ostatni weekend września. Po raz pierwszy trasy obu biegów zostaną połączone, a na stołecznych ulicach pojawi się około 10 tysięcy biegaczy. Do rywalizacji staną także uczestnicy Mistrzostw Świata Głuchych w Maratonie. Trasa królewskiego dystansu będzie prowadziła przez Śródmieście, Mokotów, Pragę, Żoliborz i Bielany. W planach są też biegi towarzyszące: Bridgestone Sztafeta Maratońska oraz New Balance Bieg na Piątkę.

Najnowsze

Saska Kępa świętuje. Sygnał da "Małgośka"

Najnowsze

archiwum TVNŚwięto Saskiej Kępy

W sobotę Saska Kępa świętuje. W ramach imprezy "Czym Kępa bogata" odbędą się koncerty, spektakle teatralne, wystawy i warsztaty dla dzieci. Urokliwy fragment Warszawy chce pokazać całe swoje kulturalne bogactwo.

Główna scena stanie na zamkniętej ulicy Francuskiej przy rondzie Waszyngtona. Tam wieczorem odbędzie się koncert galowy "Dyplom z miłości" czyli widowisko muzyczne oparte na piosenkach Agnieszki Osieckiej i najpiękniejszych scenach miłosnych polskiego filmu. Pokaz taneczny zaprezentuje kolumbijska grupa taneczna Swing Latino.

Mała scena dla melomanów

Ale różnego typu atrakcje czekają na warszawiaków niemal w każdym zakątku Saskiej Kępy już od wczesnego popołudnia. Na małej scenie przy skrzyżowaniu Francuskiej i Obrońców punktualnie o godz. 14.00 odśpiewanie "Małgośki" da sygnał do rozpoczęcia święta. Będzie ambitnie, wystąpią Chór Cantus Nobilis i kwartet smyczkowy TheTonacja. Potem na melomanów czekają koncerty "Z klasyką przez wieki", tradycyjnej muzyki indonezyjskiej, wreszcie "Wielcy Mistrzowie z Saskiej Kępy" z repertuarem Witolda Lutosławskiego, Grzegorza Fitelberga i Tadeusza Bairda. Na scenie szkolnej do wieczora będą trwały występy młodzieży z okolicznych szkół.

Teatr i architektura

Późnym wieczorem w klubie kultury przy Brukselskiej będzie można obejrzeć dwa monodramy "Listy do Skręcipitki" oraz "Sex, drugs, rock & roll". Będzie też coś dla miłośników architektury. Na placu przed szkołą im. Prusa przy Zwycięzców 7/9 przygotowano wystawy "Architekci i Architektura Saskiej Kępy", "Warto o nich pamiętać. Rzeźbiarze Saskiej Kępy", przy płaskorzeźbie "Plon" (Zwycięzców 11) instalacje plenerowe z muzyką w tle, a w Kępa Cafe panel dyskusyjny pt. "Tożsamość Saskiej Kępy".

Atrakcje dla dzieci

Natomiast w ogródku jordanowskim i kawiarni Fiku Miku czekają atrakcje dla najmłodszych.

SPRAWDŹ PEŁNY PROGRAM

Tak było w zeszłym roku:

Święto Saskiej KępyTomasz Zieliński/ tvnwarszawa.pl

b//ec

Źródło zdjęcia głównego: archiwum TVN