Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Sasin proponuje aplikację miejską. "Obecny portal to czysta fikcja"

Warszawa

TVN24Sasin o miejskiej aplikacji mobilnej

Uruchomienie mobilnej miejskiej aplikacji pozwalającej na załatwienie spraw urzędowych i kontakt z miejskimi urzędnikami zaproponował w poniedziałek kandydat PiS na prezydenta Warszawy Jacek Sasin.

Sasin chce uruchomienia elektronicznego systemu umożliwiającego kontakt mieszkańców z urzędem, dostępnego także za pośrednictwem tabletów i telefonów.

- Aplikacja będzie działała w dwie strony. Będzie umożliwiała urzędowi miasta przekazywanie wszystkich informacji o tym, co w mieście się w tej chwili dzieje, o utrudnieniach, o tych sprawach, o których obywatele powinni wiedzieć, by móc po mieście się chociażby poruszać - podkreślił Sasin na poniedziałkowej konferencji prasowej, na której zaprezentował koncepcję aplikacji.

W rok od wygranych wyborów

W jego ocenie, ważniejsza jednak będzie możliwość skontaktowania się mieszkańców z urzędem "bez konieczności dochodzenia do tego, z jakim urzędem, jakim urzędnikiem, jakim działem miałby się połączyć". Jak zapowiedział polityk, "to się będzie działo automatycznie".

- Będzie możliwe nawet natychmiastowe zgłoszenie usterki, dziury w jezdni, w chodniku, brakującej przykrywy studzienki z natychmiastową lokalizacją, co umożliwi urzędnikom natychmiastową reakcją - mówił Sasin.Poseł PiS zapowiedział, że uruchomi portal w ciągu 12 miesięcy od objęcia fotela prezydenta Warszawy. Potrzebę stworzenia nowej aplikacji motywuje tym, że obecny miejski portal funkcjonujący pod adresem eurzad.um.warszawa.pl jest "czystą fikcją".

- Błędy systemowe, odnośniki, które do niczego nie odnoszą i "najnowocześniejsze technologie tworzenia aktywnych formularzy" kierujące do internetowej giełdy domen internetowych - argumentował radny m.st. Warszawy Tomasz Zdzikot, który zaprezentował niedziałające strony warszawskiego e-urzędu.

Urzędy do godziny 20.00?

Sasin zapowiedział także, że jako prezydent stolicy dwa dni w miesiącu będzie przyjmował osobiście warszawiaków; raz w miesiącu organizowane będą spotkania z udziałem prezydenta miasta w dzielnicach.

Sasin chce również wydłużenia pracy urzędów do godz. 20 dwa razy w tygodniu. - To tylko kwestia lepszej organizacji pracy. Na pewno wydłużenie godzin nie spowoduje zatrudnienia kolejnych urzędników - tłumaczył Sasin.

PAP/jb/b