Santana nie zagra w Warszawie

Warszawa

| Fakty o Świecie TVN24 BiSfot. materiały organizatora

Planowany na 22 czerwca koncert Carlosa Santany "Santana Guitar Heaven 2011" został odwołany przez organizatora – poinformował Zarząd Legii Warszawa.

Firma "Andromeda - Art Group sp. z o.o.", organizator koncertu, który miał się odbyć na stadionie Legii, poinformował w poniedziałek zarząd stołecznego klubu, że nie otrzymał zezwolenia od urzędu miasta na organizację imprezy masowej.

Stołeczny ratusz poinformował w poniedziałek, że brak zgody na imprezę masową jest wynikiem niedopełnienia formalności przez organizatora - wniosek o imprezę masową przysłał na siedem dni przed koncertem, a powinien to uczynić co najmniej 30 dni przed występem Santany.

Organizator się spóźnił

- Zgodnie z ustawą Biuro Bezpieczeństwa ratusza nie mogło nawet rozpatrzyć pisma od organizatora - powiedziała PAP Magdalena Łań ze stołecznego ratusza. Dodała, że miesięczny termin jest potrzebny m.in. na uzyskanie opinii policji i straży pożarnej.

Wszelkie informacje na temat odwołanego koncertu oraz kontakt do organizatora znajdują się na jego stronie internetowej.

Był juz dwa razy

Trasa "Santana Guitar Heaven 2011" promuje nową płytę artysty "Guitar Heaven: The Greatest Guitar Classics Of All Times". W Polsce album ukazał się we wrześniu zeszłego roku.

Muzyk odwiedził Polskę do tej pory dwa razy: w 2008 i 1994 roku.

par