Sanepid na Legii. Komplet na mecz z Wisłą?

Warszawa

| Fakty o Świecie TVN24 BiSFOT. legia.com

Ruszyła procedura odbioru zachodniej trybuny na stadionie Legii Warszawa - informuje tvn24.pl. Jako pierwsi, obiekt odwiedzili inspektorzy Sanepidu. Jest duża szansa, że ostatnia z trybun zostanie udostępniona dla kibiców "eLki" 10 maja. 11 dni później piłkarze Skorży w szlagierze podejmują krakowską Wisłę.

Budowę obiektu przy Łazienkowskiej rozpoczęto w listopadzie 2008 roku. W czerwcu 2010 roku ukończono trzy trybuny. Inauguracja nastąpiła w sierpniu podczas towarzyskiego meczu z Arsenalem Londyn.

Obecnie stadion może pomieścić prawie 24 tysiące widzów. Po oddaniu ostatniej trybuny pojemność zwiększy się do prawie 32 tysięcy.

- Jest szansa, że trybuna zostanie oddana do użytku 11 maja - poinformował dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Janusz Kopaniak.

Odpowiednia jakość

Po pracownikach Państwowej Inspekcji Sanitarnej obiekt sprawdzą przedstawiciele straży pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy. Ostatecznej oceny dokona Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

- Jestem umiarkowanym optymistą, ponieważ mamy miesiąc i jeśli wszystko przebiegnie po naszej myśli, to 11 maja przekażemy czwartą trybunę użytkownikowi. Oczywiście plany może nam pokrzyżować ujawnienie ewentualnych usterek. Wiele wskazuje jednak na to, że wykonawca wykazał się odpowiednią jakością prac - dodał.

Zakończenie odbiorów 10 maja oznaczałoby, że pierwszym meczem, na którym kibice zasiądą na zachodniej trybunie, byłoby spotkanie z Wisłą Kraków w 28. kolejce

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

kcz/fac