Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Samoloty Ryanaira zderzyły się na lotnisku. Jeden z nich leciał do Modlina

Warszawa

Kolizja dwóch samolotów

Do zdarzenia doszło o poranku na lotnisku Londyn Stansted. Samolot Ryanair lecący do Warszawy zderzył się podczas kołowania na płycie lotniska z inną maszyną irlandzkiego przewoźnika.

W kolizji nie ucierpiał żaden z pasażerów. Zdaniem internauty, który relacjonował na Twitterze zdarzenie z wnętrza samolotu, na pokładzie nie działała elektryczność, nie było wentylacji i nie można było korzystać z toalety.Świadkowie opisywali zdarzenie jako potężne i głośne uderzenie. Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze możemy zobaczyć, że zderzenie uszkodziło skrzydło jednego z samolotów.

Zdaniem pasażerów, podczas cofania z miejsca postojowego jeden samolot zahaczył ogonem o skrzydło drugiego.

Pasażerów zabrano do nowej maszyny. Samolot lecący do Warszawy wylądował na płycie lotniska w Modlinie o 12.30 zamiast o 10.05. Eksperci twierdzą, że wina leży nie po stronie pilotów, ale obsługi naziemnej, która pozwoliła, by samoloty manewrowały w tak bliskiej odległości od siebie.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PL

kło//rzw/kwoj