Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Samochody już na Łazienkowskim

TVN Warszawa

Mateusz Szmeter / tvnwarszawa.plPróby obciążeniowe na moście

Rozpoczęły się próby obciążeniowe mostu Łazienkowskiego. Potrwają dwa dni, a samego otwarcia przeprawy można się spodziewać niedługo potem. Ale kiedy konkretnie, tego ani wykonawca, ani władze stolicy nie przesądzają. - Jedyne, co jest pewne, to że zmieścimy się w kontraktowym terminie. Czyli do końca października - napisał we wtorek w internecie Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy.

Próby rozpoczęły się w środę o 9.00 i potrwają do czwartku. - Najpierw na przeprawę wjedzie szesnaście ciężarówek z piaskiem, potem dołączy kolejna szesnastka - zapowiedział Mateusz Gdowski, rzecznik PORR Polska Infrastructure.

Na miejscu jest nasz reporter. - Samochody stoją na całej szerokości jezdni po stronie praskiej i na jezdni w kierunku Saskiej Kępy na brzegu śródmiejskim - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl. - Powoli się poruszają, a inżynierowie się przyglądają i robią pomiary - dodaje.

W czwartek odbywać się będą natomiast próby dynamiczne. - Ciężarówki, z różną prędkością, będą jeździły po moście - informuje Gdowski.

Co jeszcze zostało do zrobienia? - Trwają prace przy balustradach i barierkach, brakuje wciąż oznakowania poziomego i pionowego. Jeszcze przed nami dużo pracy - mówił we wtorek rzecznik.

Jak poinformował we wtorek ZDM, pierwsze pasy już powstają:

Malowanie pasów na moście
ZDM / facebok.pl

Otworzą wcześniej?

Według naszych nieoficjalnych informacji, 27 października na most ma wejść nadzór budowlany, a otwarcie może nastąpić 28 października. Pisaliśmy o tym w ubiegłą środę.

Ale konkretnej daty otwarcia mostu nikt na razie nie chce podać. - Z dnia na dzień most Łazienkowski coraz bliżej... Otworzymy w pierwszym możliwym terminie, kiedy tylko będzie to możliwe - napisał we wtorek na profilu społecznościowym Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy.

Wiele osób spodziewa się, że mostem pojedziemy kilka dni wcześniej, a konkretnie przed 25 października (niedziela), kiedy to odbywają się wybory parlamentarne. - Wybory nie mając z tym nic wspólnego. Jedyne co jest pewne to to, że zmieścimy się w kontraktowym terminie czyli do końca października - dodał Wojciechowicz.

su/r