Samochody gwiazdami nowego cyklu filmowego

Warszawa

mat. prasowePrzed seansami o filmach opowiedzą dziennikarze TVN Turbo

"Gwiazdy czterech kółek" to nowy cykl filmowy, w którym największymi gwiazdami są samochody i pościgi. Filmy będą pokazywane w kolejne niedziele w kinie Iluzjon. Przed seansem Patryk Mikiciuk i Rafał Jemielita opowiedzą o obrazie z perspektywy fana i znawcy czterech kółek.

- Myśląc o doborze tytułów, chcieliśmy pokazać zarówno te kultowe, jak i te mniej znane. Kierowaliśmy się fajnymi scenami, ciekawym przedstawieniem samochodów, gwiazdami. Nasz wybór padł na filmy, które nierozerwalnie kojarzą się z autami, a sceny z ich udziałem przeszły do historii kina - mówi Rafał Jemielita z TVN Turbo.

Na pierwszy ogień "Christine"

Patryk i Rafał w pierwszej kolejności wezmą na warsztat film "Christine" z 1983 roku. Film opowiada o miłości, choć nietypowej… Arnie, zamknięty w sobie młody chłopak, kupuje stare, zniszczone auto - Plymouth Fury z 1958 roku. To niegdyś piękna i elegancka maszyna. Arni powoli ją remontuje, nadaje imię Christine i przywraca na drogę. Film jest mieszanką dramatu i horroru, został nakręcony na podstawie powieści Stephena Kinga.

Drugi w ramach cyklu "Gwiazdy czterech kółek" będzie "Taksówkarz" Martina Scorsese z Robertem de Niro i słynną nowojorską żółtą taksówką. Travis Bickle, były żołnierz marines, zatrudnia się jako taksówkarz pracujący na nocną zmianę. Codzienna obserwacja Nowego Jorku, szczególnie mrocznych zakamarków miasta, sutenerów, prostytutek, życiowych rozbitków, uruchamia w bohaterze wewnętrzny bunt i żądzę przeciwstawienia się złu. W jego życiu dżungla miejska zastąpiła dżunglę wietnamską. To jeden z najgłośniejszych filmów amerykańskich. Film został nagrodzony Złotą Palmą w Cannes dla najlepszego filmu 1976 roku.

Kierowcy stalowych potworów

Kolejnym na liście będzie znany film z 1978 roku "Konwój" w reżyserii Sama Peckinpaha. Bohaterami tej znakomicie opowiedzianej historii są "truck drivers" – kierowcy potężnych ciężarówek przemierzający Amerykę. Pokonując tysiące kilometrów, ludzie ci stworzyli swoisty klan, oparty na wypracowanym przez lata rytuale. Komunikując się przez walkie-talkie, opracowali system wzajemnego ostrzegania przed policją stanową, swym głównym wrogiem. Pojedynek między tymi dwiema grupami prowadzi do otwartej wojny, której skutki stają się coraz poważniejsze. W roli głównej – oczywiście ciężarówki.

Ostatnia propozycja w cyklu "Gwiazdy czterech kółek" to absolutny hit zarówno pod względem muzyki, zdjęć, pościgów i aktorów, do którego wracają kolejne pokolenia. Mowa o "Blues Brothers". Fabuła filmu jest jedynie pretekstem do mnożenia perypetii i rozlicznych przygód dwóch sympatycznych bohaterów o duszach kontestatorów i anarchistów, ubranych w urzędnicze garnitury.

Audycja filmowo-motoryzacyjna

Cykl "Gwiazdy czterech kółek" nawiązuje do nowego programu TVN Turbo pod tym samym tytułem. Audycja poświęcona jest filmom, gdzie główna rolę grają samochody. Prowadzący ją dziennikarze Patryk Mikiciuk oraz Rafał Jemielita, którzy podzielą się z widzami swoją wiedzą o autach znanych z dużego ekranu. "Gwiazdy czterech kółek" można oglądać w każdą niedzielę od 2 listopada o godzinie 11.00 na antenie TVN Turbo.Terminy projekcji:4.11. godz. 20.00 sala Stolica – "Christine"13.11 godz. 20.00 sala Stolica – "Taksówkarz"17.11 godz. 20.00 sala Stolica – "Konwój"19.11 godz. 20.00 sala Stolica - "Blues Brothers"Bilety w cenie 12 zł (ulgowy) i 14 zł (normalny).

Dziennikarze TVN Turbo opowiedzą o filmach
mat. prasowe