Samochód na poboczu. W środku rodziła kobieta

Warszawa

TVN24Samochód na poboczu

Niecodzienna interwencja policji w Alejach Jerozolimskich. Funkcjonariusze pojechali sprawdzić porzucony na poboczu samochód. Jak się okazało, w środku rodziła kobieta.

Wszystko działo się w okolicy centrum handlowego. Około godziny 18 policjanci otrzymali zgłoszenie: nieoświetlony samochód na poboczu. Pojechali na miejsce, aby sprawdzić, co tam robi.

– Jeden z policjantów wraz z taksówkarzem zaczął przyjmować poród, natomiast drugi w tym czasie gwarantował bezpieczeństwo osobom znajdującym się w pojeździe blokując drogę oraz nawiązując kontakt z pogotowiem ratunkowym i wzywając dodatkowy patrol ruchu drogowego do zabezpieczenia miejsca tego zdarzenia – mówi Jarosław Florczak z wydziału komunikacji Komendy Stołecznej Policji. – Po chwili na miejsce przyjechał wspomniany patrol ruchu drogowego, a także pogotowie ratunkowe, któremu policjanci przekazali mamę z jej nowo narodzoną córeczką – dodaje.

Na miejsce wezwano karetkę. Świeżo upieczona matka i niemowlę (jak dowiedział się nasz reporter była to dziewczynka) są już w szpitalu.

kz/b