Samobój i błąd bramkarza. Tak Polonia przegrała z Ruchem

Warszawa

Nie dość, że Sebastian Przyrowski nie miał w poniedziałek najlepszego dnia, to jeszcze pokonał go kolega z zespołu Tomasz Hołota. Trafienie Pawła Wszołka nie wystarczyło więc do tego, aby Polonia zdobyła punkty z Ruchem Chorzów. W ostatnim meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy podopieczni Piotra Stokowca przegrali ze Ślązakami 1:2.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Ruchu Chorzów, ale nic z tego nie wynikało. Cieszyłby się Antoni Piechniczek. Chorzowianie w pierwszych 45 minutach mieli aż dwanaście rzutów rożnych, a Polonia żadnego.

Strzelanie goli zaczęło się w drugiej połowie, a konkretnie dwadzieścia minut przed jej końcem. Wtedy na listę strzelców wpisał się polonista Tomasz Hołota. Cieszył się jednak Ruch, bowiem młody pomocnik pokonał swojego bramkarza. W tej akcji wcześniej doszło do kuriozalnej sytuacji. Maciej Jankowski, który próbował trafić do pustej bramki z metra trafił w słupek.

Koszmar Przyrowskiego

Chwilę później był już remis. Polonia przeprowadziła szybką kontrę, Miłosz Przybecki wrzucił piłkę w pole karne, a stojący na jedenastym metrze Paweł Wszołek kapitalnym strzałem sfinalizował akcję. To pierwsza bramka Wszołka na wiosnę, jednego z odryć rundy jesiennej.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Sebastian Przyrowski po strzale z rzutu wolnego z 25 metrów "wypluł" piłkę przed siebie, a z dobitką pospieszył Jankowski. Tym samym Ruch uciekł od strefy spadkowej na dystans dziewięciu punktów. Dla Polonii to piąta porażka w sześciu ostatnich meczach.

Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Tomasz Hołota (72-sam.), 1:1 Paweł Wszołek (76.), 2:1 Maciej Jankowski (89.)

Ruch Chorzów: Krzysztof Kamiński - Żeljko Djokić, Marcin Baszczyński, Marek Szyndrowski, Marcin Kikut (87. Grzegorz Kuświk) - Marek Zieńczuk, Mindaugas Panka (70. Jakub Smektała), Łukasz Tymiński, Filip Starzyński (90+2. Marcin Malinowski), Łukasz Janoszka - Maciej Jankowski

Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Aleksandar Todorovski, Igor Morozov (69. Mateusz Michalski), Martin Baran - Paweł Wszołek, Łukasz Piątek, Tomasz Hołota, Jacek Kiełb (85. Paweł Tarnowski), Vytautas Luksa (46. Adam Pazio) - Miłosz Przybecki, Daniel Gołębiewski

CZYTAJ NA TVN24.PL