Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Sąd odda auto

Warszawa

warszawapraga.so.gov.plOgłoszenie

"Gdyby ktoś potrzebował w miarę nowe auto, to akurat jest wolny egzemplarz" - napisał na Kontakt 24 jeden z internautów, który na stronie Sądu Okręgowego Warszawa–Praga w Warszawie wypatrzył kuszące ogłoszenie. Można z niego wyczytać, że sąd ma na zbyciu skodę fabię z 2005 roku i może oddać ją za darmo. Chociaż chrapkę na łatwą zdobycz miało wielu, okazało się, że nie jest tak kolorowo...

W treści ogłoszenia czytamy, że zainteresowani otrzymaniem samochodu muszą złożyć odpowiedni wniosek, a o przyznaniu auta będzie decydować kolejność wpływu oferty.

Czy zatem jechać na giełdę i wykładać 15 tysięcy na skodę, nie lepiej skorzystać z okazji i otrzymać auto za darmo? Okazuje się, że grono odbiorców jest mocno ograniczone.

Kto może dostać skodę?

Jak informuje Marcin Łochowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga, wnioski mogą składać tylko jednostki budżetowe skarbu państwa lub jednostki samorządu terytorialnego.

- Jest duże zainteresowanie ofertą. Do tej pory zgłosiły się trzy prokuratury i jedna fundacja - powiedział rzecznik. Jak dodał, przeciętny Kowalski też mógłby wysłać swój wniosek o przyznanie mu pojazdu jednakże w przypadku, gdy wcześniej odbyłby się przetarg zakończony niepowodzeniem.

Czytaj więcej na portalu Kontakt 24

js,ak//tka