Są wolne miejsca w przedszkolach

Warszawa

W stołecznych przedszkolach wciąż jest ponad 1,4 tys. wolnych miejsc. Kolejny etap rekrutacji rusza już w poniedziałek – informuje "Życie Warszawy".

Białołęka, Targówek czy Bemowo? Nawet w tych najbardziej obleganych zazwyczaj dzielnicach są pojedyncze wolne miejsca, którezostały po pierwszym etapie rekrutacji.

Bez potwierdzenia

Jak to się stało, skoro zazwyczaj miejsc brakuje? – Aż 843 osoby nie potwierdziły chęci zapisania dziecka do przedszkola – mówi dziennikarzom Katarzyna Pieńkowska z biura prasowego ratusza.

Jak twierdzą pracownicy przeszkól, część dzieci mogła zostać po prostu przyjęta do placówek oddalonych od miejsca zamieszkania, więc rodzice wstrzymywali się z wyborem.

Do dyrektora

Urząd miasta podaje, że w mieście wolnych jest 658 miejsc w grupie 3-4-latków, a także 750 w grupie 5-latków. Już od 30 kwietnia (do 11 maja) rodzice będą mogli starać się zapisać swoje dzieci na wolne miejsca. – Powinni zgłosić się z podaniem do dyrektora przedszkola – mówi gazecie Katarzyna Pieńkowska.

Podczas rekrutacji będą uprzywilejowani ci, którzy płacą w stolicy podatki, czy pracują Warszawie i samotnie wychowują dziecko. Kto został przyjęty, rodzice dowiedzą się 14 maja.

ran/roody