Są pieniądze na remont teatru i budowę stacji kolejowej

Warszawa

| "The Sunday Morning Herald"fot. sxc.hu

Ponad 1,1 mld zł – tyle pieniędzy w budżecie Mazowsza na 2011 r. zarezerwowano na inwestycje. Tradycyjnie w wydatkach musiało być uwzględnione janosikowe – uszczupli kasę województwa o 628 mln zł.

Cały budżet wyniesie 3,1 mld zł. - Nie jest to może budżet naszych marzeń, ale z całą pewnością jest to budżet lepszy od zeszłorocznego. Duży nacisk kładziemy na inwestycje – idzie na nie co trzecia złotówka – zaznacza Adam Struzik, marszałek Mazowsza.

W tym roku o 114 proc wzrosły nakłady na inwestycje. W ubiegłym przeznaczono na nie 20 proc. środków z budżetu, w tym roku 36 proc. Jak podaje urząd marszałkowski, w miejskiej kasie znalazło się miejsce na kilka większych inwestycji.

Na bibliotekę i teatr

70,4 mln zł będzie kosztowała przebudowa i rozbudowa bocznicy kolejowej ze stacji Modlin do Portu Lotniczego w Modlinie, a także stworzenie stacji. Z kolei 4,63 mln zł trafi na konto przebudowy drogi wojewódzkiej na 719 (Warszawa-Kamion), a 30 mln zbędzie kosztowała rozbudowa drogi nr 724 (Warszawa-Góra Kalwaria).

Miliony złotych będą też przeznaczone na kulturę. Modernizacja Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego przy ul. Koszykowej w Warszawie będzie kosztowała 11,4 mln zł. Na przebudowę zabytkowego budynku Teatru Polskiego znalazło się 3,6 mln zł.

ran/ec