Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Są pasy rowerowe na Tamce. Nie za wąskie?

Najnowsze


Na Tamce powstały dwa pasy rowerowe. Rowerzyści będą mogli swobodnie jeździć między ulicami Kopernika a Topiel. - To bardzo dobra wiadomość, ale pas jest nieco za wąski - komentuje Rafał Muszczynko z Masy Krytycznej.

- Dwa pasy rowerowe na Tamce zostały namalowane dziś przed 12:00 – relacjonuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Jednym można dojechać w dół z Kopernika do Kruczkowskiego. Tam łączy się ze ścieżką rowerową z północy na południe, ale już pojawiły się wątpliwości do sposobu tego połączenia.

Można też podróżowac w przeciwnym kierunku: z Topiel do Kopernika. Niestety na górze pas dla jednośladów się urywa, ponieważ w przyszłości ta część drogi ma być przebudowana. ale nastapi to dopiero po zakończeniu centralnego odcinka II linii metra.

Z przyczepką nie pojedziesz

- Ten pas był bardzo potrzebny, ponieważ przez jego brak powstawały korki. Trzeba się jednak zastanowić, czy nie jest za wąski. Szerokość tego pasa rowerowego to około 1,1 m, co znaczy, że rower z przyczepką już nie zmieści. Regularne rowery też będą musiały jeździć bardzo blisko auta – zwraca uwagę Rafał Muszczynko z Masy Krytycznej i dodaje, że optymalna szerokość to 1,5 m.

Mimo tych zastrzeżeń, cykliści pozytywnie komentują pojawienie się nowej ścieżki na facebookowym profilu Łukasza Puchalskiego, pełnomocnika ratusza ds. komunikacji rowerowej.

SPRAWDŹ PORADNIK ROWERZYSTY TVN24:

Poradnik rowerzysty
Poradnik rowerzystyTVN24

lata/b

Źródło zdjęcia głównego: Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości