Są nowe terminy dla bulwarów. Roczne opóźnienie

Najnowsze


Budowa odcinka bulwarów na wysokości Starego Miasta ma zakończyć się w czerwcu tego roku – poinformował ratusz w odpowiedzi na interpelację jednego ze śródmiejskich radnych. Początkowy plan zakładał, że prace na tym odcinku zakończą się w… lipcu 2014 roku.

Jak już pisaliśmy w lutym, miasto wypowiedziało umowę na prace Hydrobudowie Gdańsk, która zgłosiła wniosek o upadłość. Ratusz tłumaczył, że zakończył współpracę z firmą m.in. dlatego, że nie zgłoszono podwykonawców zgodnie z kontraktem i nie było gwarancji terminowego ukończenia budowy. Prace ma teraz dokończyć miejskie Zakład Remontów i Konserwacji Dróg.

Bulwary na wakacje?

O to, kiedy można spodziewać się końca prac na lewobrzeżnych bulwarach w związku z tymi problemami, spytał śródmiejski radny Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Górski.

"Planowany termin ukończenia realizacji odcinka 1.1., tj. od ul. Boleść do mostu Śląsko Dąbrowskiego to czerwiec 2015 r." – odpisała Hanna Jakubowicz, dyrektor zarządu mienia w ratuszu.

To oznacza, że ten odcinek łapie blisko roczne opóźnienie. Początkowo władze miasta informowały, że ma być gotowy w lipcu ubiegłego roku, potem padał termin wrześniowy.

Obu terminów nie udało się dotrzymać m.in. przez zbyt wysoki poziom wody w Wiśle, który utrudniał pracę.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

Spore opóźnienie szykuje się też na pozostałym odcinku, który obejmuje inwestycja. "Ukończenie odcinka 1.2 od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do mostu Świętokrzyskiego planowane jest w przeciągu 1,5 roku" – pisze w odpowiedzi datowanej na marzec 2015 r. Jakubowicz.

Wcześniej zapowiadano, że będzie gotowy do połowy 2015 roku.

Prace za 122 mln zł

Władze miasta zapowiadają, że w związku z tymi problemami nie jest zagrożone unijne dofinansowanie na tę inwestycję. Zapewniał o tym w lutym wiceprezydent Michał Olszewski.

Około dwukilometrowy odcinek bulwarów zostanie podzielony na trzy strefy: rozrywki, kultury i edukacji. Tuż przy Centrum Nauki Kopernik znajdzie się park żywej rzeki - na schodach graniczących z Wisłą będzie można usiąść wśród naturalnej roślinności, niedaleko będziemy mieli do dyspozycji plażę, na wysokości Mariensztatu powstaną pawilony, natomiast przy Podzamczu pływające przystanie. Prace pochłoną 122 mln zł.

Makieta bulwaru - fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl

ran/r

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.pl