S3 pojedzie do Wieliszewa. Nowy rozkład SKM

Warszawa

ZTMNowy rozkład SKM od 15 grudnia

Od dziś obowiązuje nowy rozkład jazdy Szybkiej Kolei Miejskiej. Do Wieliszewa, zamiast linią S9, dojedziemy linią S3. Ponadto w każdy weekend utrudniony przejazd będzie składami linii S1.

Na trasie Warszawa – Skierniewice wciąż są prowadzone prace modernizacyjne. To oznacza utrudnienia dla pasażerów linii S1. W weekendy (oprócz 28 - 29 grudnia) pociągi na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków będą kursowały jednym torem.

Dodatkowo, na wniosek Zarządu Transportu Miejskiego, Koleje Mazowieckie w godzinach porannych uruchomią pociąg ze stacji Warszawa Falenica do centrum Warszawy.

Bez zmian będzie natomiast rozkład linii S2.

Inną linią do Wieliszewa

Największe zmiany planowane są na linii S3. Będzie onakursować do Wieliszewa przez cały tydzień (13 kursów z Warszawy, w przeciwnym kierunku o jeden kurs mniej). W pozostałych godzinach pociągi będą dojeżdżać do stacji Legionowo Piaski.

Z Wieliszewa pociągi będą odjeżdżały – w porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu linii S9 – około 10 minut później.

Jak mówi Magdalena Lerczak, rzeczniczka prasowa Szybkiej Kolei Miejskiej, zostaną także uruchomione dodatkowe pociągi umożliwiające dojazd do Warszawy na godzinę 6.00 oraz powrót z Warszawy po godzinie 22.00.

Dodatkowy kurs rano i po południu

Linia S9 zostanie wycofana z Wieliszewa. Składy będą obsługiwały trasę na odcinku do Legionowa (wybrane kursy do stacji Legionowo Piaski).

W porównaniu do obecnie obowiązującego rozkładu jazdy, pociągi linii S9 będą odjeżdżały z Warszawy nieco wcześniej, zazwyczaj 25-35 minut po pełnej godzinie.

Dodatkowo – na prośbę pasażerów – zostanie uruchomione połączenie w szczycie popołudniowym (odjazd z Warszawy Gdańskiej o godzinie 16.17) oraz w porannym szczycie, od 16 grudnia będzie także uruchamiany dodatkowy kurs z Legionowa o godzinie 7.20.

Komunikacja zastępcza

Zmiany szykują też Koleje Mazowieckie. W związku z pracami na trasie Warszawa Rembertów – Zielonka – Tłuszcz – Sadowne Węgrowski, pomiędzy Rembertowem a Zielonką będzie wprowadzona komunikacja zastępcza.

Autobusy będą jeździć od poniedziałku do piątku na trasie Zielonka - przystanek plac Jana Pawła II - Rembertów - stacja Rembertów. Zaplanowano trzy kursy rano i trzy po południu.

ZOBACZ TEŻ, JAK KOLEJARZE SZYKUJĄ SIĘ NA PRZYJAZD PENDOLINO:

Mówi Monika Żychlińska, rzeczniczka PKP Energetyka
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

bf/roody