S2 przytka al. Krakowską

Warszawa

| Fakty TVNfot. TVN Warszawa

W lipcu kierowców czekają kolejne utrudnienia. Tym razem drogowcy zwężą al. Krakowską po jednym pasie w każdą stronę – informuje "Życie Warszawy". Wszystko w związku z kolejnym etapem budowy trasy S2.

Budowa trasy S2 z Konotopy do lotniska Okęcie i Puławskiej doszła już z dwóch stron do al. Krakowskiej. Teraz drogowcy muszą wybudować nad jezdnią wiadukt. To spowoduje, że jeszcze w lipcu na jednej z najbardziej zakorkowanej wylotówce pojawi się ciężki sprzęt.

Jak informuje "ŻW" w pasie dzielącym dotychczasowe jezdnie powstaną nowe tymczasowe pasy ruchu. - Projekt organizacji ruchu jeszcze nie został zatwierdzony, ale na pewno zmiany będą wprowadzone w lipcu - podkreśla Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa mazowieckiego oddziału GDDKiA.

Zmiany potrwają co najmniej kilka tygodni. Przez ten czas kierowcy będa mili do dyspozycji w al. Krakowskiej o jeden pas mniej w każdym kierunku. Efekt? Jeszcze większe korki.

Wakacyjne eksmisje

Urzędnicy przy okazji podkreślają, że wkrótce przejmą działki pod budowę trasy. - Na lipiec mamy zaplanowaną eksmisję rodzin z bloku przy ul. Emaliowej, a w sierpniu tmieszkańców domu przy Foliałowej - zdradza Tarnowska.

bf/par