Rzecznik Miasto Jest Nasze odchodzi do Śpiewaka

Warszawa

archiwum TVNKarol Perkowski

"Odchodzę dziś z Miasto Jest Nasze i przechodzę do budowanej przez Jana Śpiewaka organizacji Wolne Miasto Warszawa" - taką wiadomość rozesłał dziennikarzom w środę Karol Perkowski, były już rzecznik MJN.

W mediach społecznościowych Perkowski przyznał, że decyzja o rozstaniu ze stowarzyszeniem była trudna. "Stwierdziłem jednak, że jest mi zdecydowanie bliżej do formuły, jaką zaproponował Jan Śpiewak budując ruch Wolne Miasto Warszawa" - napisał.

Działaczom MJN podziękował za kilkuletnią współpracę i podkreślił: myślę, że wiele udało nam się razem osiągnąć.

W Miasto Jest Nasze Perkowski pełnił funkcję rzecznika prasowego i członka zarządu.

Nowa organizacja Śpiewaka

Sam Jan Śpiewak odszedł z Miasto Jest Nasze pod koniec marca. Przekonywał, że część członków tej organizacji nie zgadzała się z nim i krytykowała m.in. za ostre punktowanie nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją.

Śpiewak założył własną organizację o nazwie Wolne Miasto Warszawa. Oświadczył, że wokół niej planuje stworzyć szeroką koalicję ruchów miejskich, która wystartuje w najbliższych wyborach samorządowych w 2018 roku.

Spór o profil na Facebooku

Głośnym echem w internecie odbiło się przejęcie fanpejdża MJN na Facebooku. Śpiewak był jego administratorem. Niespodziewanie i bez uprzedzenia zmienił nazwę (z Miasto Jest Nasze na Wolne Miasto Warszawa) i na dawnym profilu MJN zaczął prowadzić stronę własnej organizacji.

Członkowie, którzy pozostali w Miasto Jest Nasze nie kryli oburzenia. Podkreślali, że zmiana nastąpiła bez wiedzy 130 stowarzyszonych i blisko 40 tysięcy jego fanów na Facebooku. Śpiewak odpierał, że fanpejdż należał do niego jeszcze przed powstaniem stowarzyszenia.

Czytaj więcej o tym zamieszaniu

Jan Śpiewak przestał przewodzić MJNTVN24
wideo 2/3

kw/mś