Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Rzecznik Jakiego przegrał w sądzie z szefem sztabu Trzaskowskiego

TVN Warszawa

Sędzia nakazała Ozdobie opublikowanie sprostowaniaTVN24
wideo 2/3

Jacek Ozdoba, rzecznik sztabu wyborczego Patryka Jakiego ma sprostować swoją wypowiedź dotyczącą reprywatyzacji nieruchomości przy ulicy Twardej - postanowił w piątek Sąd Okręgowy w Warszawie. Wniosek w tej sprawie złożył szef sztabu Koalicji Wyborczej Jarosław Szostakowski.

W piątek warszawski sąd okręgowy rozpatrzył wniosek szefa sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej Jarosława Szostakowskiego złożony dzień wcześniej w trybie wyborczym. Szostakowski we wniosku domagał się sprostowania przez radnego Ozdobę jego wypowiedzi w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 oraz wpisu na Twitterze.

14 września rzecznik Jakiego zamieścił na Twitterze zdjęcie Szostakowskiego i komentarz: "Lider listy i sztabu PO w Warszawie @JSzostakowski forsował korzystną dla mafii reprywatyzacyjnej uchwałę likwidującą gimnazjum przy ul. Twardej". Następnego dnia w TVN24 powiedział, iż Szostakowski "zarządzał dyscyplinę podczas głosowania, gdzie uchwała powodowała, że mafia reprywatyzacyjna korzystała np. w przypadku ulicy Twardej, tam gdzie było słynne gimnazjum".

"Nieprawdziwe informacje"

- Zgromadzony materiał dowodowy potwierdził nieprawdziwe informacje jakoby Jarosław Szostakowski zarządził dyscyplinę partyjną dotyczącą głosowania nad uchwalą w sprawie gimnazjum przy ulicy Twardej i że forsował korzystną dla mafii reprywatyzacyjnej uchwałę likwidującą gimnazjum - podkreśliła sędzia Małgorzata Sobkowicz.

Rozstrzygnięcie sądu jest nieprawomocne. Przysługuje od niego zażalenie do sądu apelacyjnego. Strony mają 24 godziny na złożenie zażalenia.

Po zakończeniu piątkowej rozprawy Jacek Ozdoba zapowiedział złożenie zażalenia na postanowienie sądu.

"Dzisiejsza decyzja sądu (SO) jest skandaliczna. Zostałem pozbawiony możliwości przedstawienia dowodów i powołania świadków. A w dodatku pełnomocnikiem radnego PO była adwokat reprezentująca HGW [Hanna Gronkiewicz-Waltz - red.] - napisał Ozdoba na Twitterze.

Dzisiejsza decyzja sądu (SO) jest skandaliczna. Zostałem pozbawiony możliwości przedstawienia dowodów i powołania świadków. A w dodatku pełnomocnikiem radnego PO była adwokat reprezentująca HGW.— Jacek Ozdoba (@OzdobaJacek) 5 października 2018

Ozdoba ma opublikować sprostowanie

Sąd postanowił zobowiązać Ozdobę do opublikowania na antenie TVN24 i na stronie programu "Fakty po Faktach" w terminie 48 godzin sprostowania o treści:

"Oświadczam, że w dniach 14 i 15.09 2018 r. na portalu Twitter oraz w programie TVN24 Fakty po Faktach rozpowszechniłem nieprawdziwą informację jakoby lider listy i sztabu PO w Warszawie pan Jarosław Szostakowski forsował korzystną dla mafii reprywatyzacyjnej uchwałę likwidującą gimnazjum w Warszawie przy ul. Twardej oraz, że w tym zakresie zarządził on dyscyplinę partyjną podczas głosowania nad wspomnianą uchwałą, gdy tymczasem uchwała Rady m.st. Warszawy zakładała jedynie zmianę siedziby gimnazjum a nie jego likwidację. Ponadto, radni PO głosowali według własnego uznania ponieważ klub PO nie podjął uchwały ws. dyscypliny głosowania w tej sprawie".

CZYTAJ TAKŻE O PREZENTACJI CAŁEGO SZTABU PATRYKA JAKIEGO:

Prezentacja sztabu wyborczego Patryka JakiegoTVN24
wideo 2/3

PAP/kw/b