Rząd da pieniądze na remont mostu Grota - Roweckiego

Warszawa

| Polska The Times, Gazeta Wyborcza, Rzeczpospolitafot. TVN Warszawa

Jest szansa na remont łącznika między modernizowaną Trasą Toruńską a odcinkiem trasy S8 – podaje „Życie Warszawy". Rząd dodał do programu budowy dróg w latach 2011-2015 most Grota-Roweckiego.

Dodatkowe pieniądze mają znaleźć się w oszczędnościach na przetargach kolejowych. Zmiany, to reakcja premiera, który skorygował plan budowy dróg w kolejnych latach pod naciskiem opinii publicznej.

Gest ministra

Remont mostu Grota-Roweckiego poprawi znacznie przejazd na kluczowej trasie stolicy. Zapisanie tej inwestycji, to kolejne zmiana w planie na rzecz Warszawy. Pod koniec grudnia minister infrastruktury złagodził decyzję o wstrzymaniu budowy trasy Salomea - Wolica.

Pod petycjami w tej sprawie podpisało się ponad 20 tysięcy osób. Jednak jeszcze przed ich wręczeniem zapadła decyzja, że fragment trasy od Alej Jerozolimskich do budowanej południowej obwodnicy Warszawy powstanie.

Wielkie cięcia

Na początku grudnia ministerstwo infrastruktury opublikowało Projekt Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. W praktyce to długa lista cięć drogowych inwestycji, które nie ominą Warszawy.

ran/ec