Ryszard Kalisz "jedynką" SLD z Warszawy

Warszawa

| Fakty po południu TVN24fot. TVN24

Poseł Ryszard Kalisz ma otwierać listę warszawską SLD, a wiceszefowa Sojuszu Katarzyna Piekarska - podwarszawską - zdecydowała w niedzielę Rada Mazowiecka partii. Listy musi jeszcze zatwierdzić Rada Krajowa SLD - podaje PAP.

W niedzielę Rada Mazowiecka zatwierdziła propozycje list w pięciu okręgach na Mazowszu: w Warszawie, pod Warszawą, w Radomiu, Płocku i Siedlcach.

Jak wyjaśniła w rozmowie z PAP Piekarska, która jest również liderką mazowieckiego Sojuszu, to ona osobiście podjęła decyzję o starcie z tzw. wianuszka podwarszawskiego i rekomendacji Kalisza na miejsce pierwsze stołecznej listy SLD.

Wiceszefowa Sojuszu poinformowała też, że trwają obecnie rozmowy z potencjalnymi kandydatami spoza partii, którzy mieliby znaleźć się jeszcze na warszawskiej liście partii.

Bez Balickiego

Na liście w "wianuszku" zabrakło za to nazwiska byłego ministra zdrowia Marka Balickiego. Wcześniej politycy Sojuszu mówili PAP, że to prawdopodobnie on będzie jej liderem. Sprawą tą ma się jeszcze zająć Zarząd Krajowy SLD. Sam Balicki mówił w czwartek PAP, że zastanawia się, czy w ogóle kandydować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Decyzja w lipcu

Listy Sojuszu w wyborach do Sejmu i kandydatów na senatorów zatwierdzi ostatecznie Rada Krajowa partii, która ma się odbyć w lipcu. Wcześniej zajmie się nimi jeszcze zarząd Sojuszu.

PAP/mz