Rysował X na samochodach. W dwa lata zniszczył 60

Warszawa

kspMężczyzna zniszczył kilkadziesiąt aut

Niszczył zaparkowane samochody rysując na maskach między innymi "x". W sumie uszkodził ponad sześćdziesiąt pojazdów, a w ubiegły weekend kolejne sześć. Marek G. trafił w ręce policji. Teraz grozi mu 5 lat więzienia.

Jak informuje stołeczna policja, Marek G. został złapany na gorącym uczynku. Zdążył jednak zniszczyć sześć zaparkowanych na Żoliborzu samochodów.

Okazało się, że 47-latek jest doskonale znany policjantom. - W latach 2014-15 uszkodził ponad sześćdziesiąt samochodów. Ostrym narzędziem rysował między innymi na maskach "x" - informuje Elwira Kozłowska z bielańskiej komendy. - Usłyszał zarzuty, dodatkowo wobec mężczyzny toczy się kilka postępowań - dodaje.

W sumie straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Jak mówi Kozłowska, mężczyzna w marcu 2015 roku trafił do aresztu na trzy miesiące, potem areszt został przedłużony. Obecnie mężczyzna jest na wolności.

Teraz kolejne

Za zniszczenie kolejnych samochodów, mężczyzna usłyszał już zarzuty "uszkodzenia samochodów poprzez porysowanie powłoki lakierniczej". Straty wyceniono na 15 tys. złotych. Teraz mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

Marek G. po usłyszeniu zarzutów został zwolniony do domu. - Gromadzone są materiały, w najbliższym czasie sprawa zostanie przekazana do prokuratury - mówi Kozłowska.

su/r