Rymowanki nad Wisłą. Gra terenowa "Śladami Syrenki"

Warszawa

UMGra "Śladami syrenki" już w sobotę

Odkrywanie zagadek przyrodniczych i historycznych oraz rejs promem przez Wisłę czekają na uczestników gry terenowej "Śladami Syrenki". Zabawa odbędzie się w sobotę i jest darmowa.

W punkcie startu przy klubokawiarni 8 stóp (ul. Ratuszowa 2, okolice zoo) każdy z graczy otrzyma kartę do gry z zagadkami. Punkt jest czynny w godz. 10-18. Do gry można dołączyć o dowolnej porze.

Przeprawa promem

Wierszowana treść zagadek opowie nie tylko legendę o warszawskiej syrence, która jest symbolem miasta, lecz także wskaże ciekawostki historyczne i przyrodnicze w mijanych miejscach.

Rozwiązania zagadek będą kierować graczy do kolejnych punktów szlaku m.in. do Multimedialnego Parku Fontann, okolic Centrum Nauki Kopernik i samego pomnika Syrenki. W trakcie gry będzie się trzeba również przeprawić na drugi brzeg promem. Trasa liczy ok. 3 kilometrów i jest dedykowana zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Kupon trzeba wrzucić do urny przy pomniku Syrenki. Wśród uczestników, którzy przejdą całą trasę, rozwiążą wszystkie zagadki i poprawnie wpiszą hasło końcowe, rozlosowane będą nagrody m.in. koszulki, kubki i torby.

Na otwarcie sezonu

Gra jest trzecim wydarzeniem z cyklu otwarcia sezonu nad Wisłą. Weekendowe wydarzenia odbywać się będą również w kolejne soboty.

Na 13 czerwca zaplanowano spektakl "Skąd się wziął krokodyl nad Wisłą", a zwieńczeniem cyklu będą Wianki, 20 czerwca - największa impreza organizowana nad Wisłą. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.

W ubiegłym roku przed Wiankami na Krakowskim Przedmieściu zakwitł nietypowy kwiat paproci:

Tak wygląda kwiat paproci
Dawid Krysztofiński/ tvnwarszawa.pl

kś/b