Ryanair z Modlina już na Euro?

Warszawa

fot. lotnisko Modlin

Ryanair, jeden z największych tanich przewoźników na świecie, chce uruchomić bazę na lotnisku w Modlinie. Firma przedstawiła swoje plany na wtorkowej konferencji prasowej.

Firma Ryanair negocjuje podpisanie umowy z władzami portu w Modlinie. Jak przekonują przedstawiciele przewoźnika, mają nadzieję, że otworzą swoją bazę pod Warszawą w czerwcu 2012 r.

Porozumienie przed świętami?

W ciągu pięciu lat Ryanair chce aby w nowej bazie stacjonowało 10 samolotów. Planuje również przewieźć 3,5 mln pasażerów i uruchomić przynajmniej 40 połączeń. Przedstawiciele firmy przewidują, że dzięki temu uda im się stworzyć na lotnisku 3,5 tys. miejsc pracy.

- Mamy nadzieję, że porozumiemy się z władzami lotniska w Modlinie przed świętami Bożego Narodzenia. Wtedy na początku przyszłego roku będziemy mogli podać datę otwarcia bazy - powiedział na konferencji prasowej Michael Cawley z Ryanair. Nie ujawnił jednak, o jakie kierunki chodzi, ale - jak podkreślił - rozważanych jest 40 miast, m.in. Wenecja, Berlin, Frankfurt, Dublin, Oslo i Malaga.

Lotnisko gotowe wiosną

Na lotnisku w Modlinie wciąż jednak trwają prace. W poniedziałek została zawieszona wiecha, terminal znajduje się już pod dachem. W przyszłym roku będą prowadzone prace wewnątrz budynku. Za to do końca 2011 mają skończyć się roboty na pasie startowym.

Władze lotniska liczą, że port lotniczy będzie gotowy na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

ran//ec