Ryanair poleci z Modlina

Warszawa

fot. TVN24

Irlandzki przewoźnik lotniczy Ryanair uruchomi 16 lipca osiem połączeń z nowego podwarszawskiego lotniska w Modlinie - poinformował w środę prezes firmy Michael O'Leary. Podał również, że przewoźnik chce uruchomić w Polsce nowe bazy.

Ryanair ma latać z Modlina do Brukseli, Budapesztu, Dublina, Londynu, Mediolanu, Oslo, Rzymu i Sztokholmu. Linia chce przewozić na tych trasach 700 tys. pasażerów rocznie, co ma pozwolić na stworzenie na lotnisku w Modlinie ok. 700 miejsc pracy.

Bilety mają trafić do sprzedaży już w czwartek.

Jak powiedziała PAP Edyta Mikołajczyk z portu lotniczego w Modlinie, lotnisko jeszcze nie otrzymało od przewoźnika oficjalnej informacji na temat planowanych połączeń. Na razie też nie ma takiej potrzeby. Przewoźnik może zgłosić chęć wykonywania lotów w określone dni i w określonych godzinach. Nie potrzebna jest do tego żadna umowa - wyjaśniła.

Będzie też Wizz Air

Na początku lutego inny przewoźnik - Wizz Air - poinformował, że przenosi się z Lotniska Chopina do Modlina. Pierwsi pasażerowie Wizz Aira mają odlecieć z lotniska w Modlinie w lipcu br.

Sam port ma być gotowy na Euro 2012, ale wówczas ma przyjmować prywatne awionetki. Linie lotnicze będą mogły latać z lotniska od lipca.

PAP/bf/roody