Ryanair nie odleci z Modlina co najmniej do czerwca

Warszawa

TVN 24Rayanair zamierza wrócić do Modlina

Linia lotnicza Ryanair poinformowała, że będzie nadal obsługiwać swoje loty z warszawskiego Lotniska Chopina. Potrwa to co najmniej do 30 czerwca 2013 roku.

- Ze względu na prace remontowe pasa startowego na lotnisku w Modlinie, Ryanair będzie operował z lotniska Chopina do 30 czerwca 2013 roku – powiedział Robin Kiely z Ryanaira.

Podkreślił jednak, że jest to sytuacja tymczasowa i jeśli tylko będzie to możliwe, linia powróci do podwarszawskiego portu lotniczego. - Lotnisko Modlin przewiduje, że naprawa zakończy się w najbliższych miesiącach. Czekamy na powrót do Modlina, gdy pas startowy zostanie już naprawiony – dodał Kiely.

Pod koniec lutego o pozostaniu na Okęciu aż do października, poinformował drugi z tanich przewoźników latających wcześniej z Modlina – Wizz Air.

Nie działa od grudnia

Władze podwarszawskiego lotniska chcą, aby wszystkie prace związane z drogą startową zakończyły się najpóźniej 31 maja. Nawierzchnia dwóch betonowych progów ma zostać zerwana i ułożona od nowa. Prace będzie można zacząć w pierwszej połowie marca, kiedy się ociepli.

Lotnisko w Modlinie nie przyjmuje dużych samolotów pasażerskich od grudnia zeszłego roku, kiedy to inspektor nadzoru budowlanego zdecydował o zamknięciu dwóch skrajnych części pasa.

b