Ruszyła wypożyczalnia darmowych rowerów dla dzieci

Warszawa

Rowery dla dzieci | ZTM
Rower dla dzieci | ZTM
Rowery dla dzieci | ZTM
Rower dla dzieci | ZTM
Rowery dla dzieci | ZTM
Rower dla dzieci | ZTM

Na Młocinach można wypożyczyć nawet 35 nowych rowerów dla dzieci. Wszystkie dostępne są bezpłatnie dla grup organizujących zajęcia dla najmłodszych.

Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił bezpłatną wypożyczalnię rowerków dla dzieci na terenie Węzła Komunikacyjnego Młociny. Tym razem nie jest to kolejna stacja Veturilo, ale miejsce, gdzie bezpłatnie wypożyczyć będzie można rowery dla dzieci w wieku 7-9 lat.

35 jednośladów

- Nie jest to jednak wypożyczalnia dla osób prywatnych, ale dla jednostek, które opiekują się dziećmi, n.p. organizacują zajęci "Lato w Mieście" – mówi Łukasz Puchalski, pełnomocnik prezydent miastado spraw komunikacji rowerowej. Zapewnia, że do tej pory miasto ma rezerwacje na jeden dzień w tygodniach na Białołęce i cały czas czekają na kolejne zgłoszenia.

Organizatorzy zajęć mogą jednorazowo wypożyczać 35 dziecięcych jednośladów i trzy rowery dla opiekunów. Każde dziecko wraz z rowerkiem otrzyma kask i kamizelkę odblaskową. Warunki korzystania z nowej wypożyczalni są proste – wystarczy rezerwacja telefoniczna lub elektroniczna.

Aby wypożyczyć rowerki wystarczy zadzwonić pod numer telefonu (22) 56 98 117 lub wysłać maila na adres: wypozyczalnia@ztm.waw.pl.

W Warszawie działa też system rowerów miejskich Veturilo. O problemach z nimi mówił Łukasz Puchalski:

lata//ec

Łukasz Puchalski o problemach z Veturilo
Marcin Gula / tvnwarszawa.pl