Najnowsze

Ruszyła "Wodna symfonia". Tłumy na Podzamczu

Najnowsze

Rusza sezon na fontanny
TVN24Rusza sezon na fontanny

W piątek oficjalnie ruszyły pokazy multimedialnych fontann. Mimo kiepskiej pogody, warszawiacy nie zawiedli.

Jak relacjonowała po godz. 21 Marta Klos, reporterka TVN24, park był szczelnie wypełniony przez widzów. – Na Wisłostradzie tworzą się korki – ostrzegała.

Problemy z parkowaniem

Wielu mieszkańców stolicy zdecydowało się przyjechać na pokaz własnymi samochodami.

– Są tysiące ludzi i poważne problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania – mówił Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl. Kierowcy przejeżdżający Wisłostradą zwalniają i przyglądają się widowisku. – Jest bardzo dużo policji i straży miejskiej. Funkcjonariusze starają się upłynnić ruch i nie pozwalają na parkowanie w niedozwolonych miejscach – dodał reporter.

Motywem przewodnim przygotowanego na ten sezon widowiska jest filharmonia. Spod wody wyłaniają się muzycy, aby grać dla widzów wodnego spektaklu. Dyrygent nie ogranicza się do prowadzenia orkiestry. Swoją batutę kieruje też na dysze fontann, które posłusznie kierują wodę we wskazaną stronę.

Setki tysięcy widzów

Multimedialny Park Fontann został otwarty 7 maja 2011 roku. W 2012 roku pokazy obejrzało łącznie ok. 700 tysięcy osób.

Atrakcja składa się z 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie 30 tysięcy litrów wody na minutę, a także 295 reflektorów LED RGB, a każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw. Ekran z rozpylonej wody wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji.

Pokazy fontann będą prezentowane w każdy piątek i sobotę w sezonie od maja do końca września (maj i wrzesień o godzinie 21, czerwiec, lipiec, sierpień o godzinie 21.30). Są darmowe.

Tłumy na pokazie fontann
Tłumy na pokazie fontannMarcin Gula /tvnwarszawa.pl

wp/b

Pozostałe wiadomości