Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Ruszyła Spokoteka, filia Ursynoteki

Najnowsze


Na Ursynowie otwarto nową wypożyczalnię książek. Ale w nowoczesnej bibliotece książki nie mogą być jedynym magnesem. Władze dzielnicy zapewniają, że mają tego świadomość.

- Nowa, 20. placówka biblioteczna na Ursynowie jest zarazem pierwszą w Warszawie naukową biblioteką dedykowaną dla młodzieży. Sądzę, że będzie obiektem wielofunkcyjnym, który poza klasycznymi zadaniami będzie także miejscem integracji lokalnej społeczności - mówi Łukasz Ciołko zastępca burmistrza.

Komiksy, mikroskop, rzutnik

Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży Nr 37 jest kolejną filią dzielnicowej Ursynoteki. Mieści się przy Kłobuckiej 14, czyli w miejscu, gdzie instytucji kulturalnych wciąż brakuje. Jej zbiory dedykowane są głównie dzieciom i młodzieży. Oprócz zbioru książek znajdziemy tam komiksy, mikroskop, rzutnik multimedialny, kamerę oraz konsole do gier z trzema ekranami i kierownicą. Placówka będzie otwarta w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 12:00 do 18:00, w środy od 11:00 do 15:00. Pod koniec czerwca godziny zostaną zmienione.

Czytaj także o zamieszaniu z budową ul. Rosnowskiego łączącej Ursynów z Wilanowem. Budowa była chwilowo wstrzymana przez... sójkę.

Przelot nad drzewemArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/3

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: urząd dzielnicy