Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Ruszyła rozbiórka Feminy

Najnowsze

Rozbiórka na tyłach Feminy
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszwawa.plRozbiórka na tyłach Feminy

Trwa wyburzanie budynku na tyłach dawnego kina Femina. Rozbiórkę prowadzi obecny inwestor, który planuje tu stworzyć dyskont znanej sieci. Nie będzie obiecanej przez firmę sali kinowej.

Pod koniec lipca, po blisko dwóch latach od zamknięcia Feminy w jej miejscu zaczęły się prace budowlane w środku i przy elewacji. We wtorek byliśmy świadkami wyburzania budynku na tyłach kamienicy. - Teren przy parkingu za kinem jest wygrodzony. Są znaki informujące o rozbiórce. Część budynku została już zburzona – relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Miało być kino

Jak twierdził inwestor - Jeronimo Martins Polska (właściciel sieci Biedronka) kina w odnowionej Feminie nie będzie, ponieważ połączenie funkcji handlowej i kinowej torpedują protesty.

"Mimo wysiłków podejmowanych od bardzo długiego czasu przez JMP, do tej pory nie udało się uzyskać możliwości realizacji projektu dwufunkcyjnego. Głównym powodem są protesty formalne, które mnożą się od początku postępowania mającego doprowadzić do uzyskania nowego pozwolenia na budowę" – wyjaśniało w mailu do naszej redakcji biuro prasowe JMP.

Enigmatycznie deklarowało także "podtrzymaniu deklaracji dotyczącej zaangażowania w projekty kulturalne, a w szczególności związane z kinem", ale do dziś nie wiadomo o co chodziło.

Przedstawiciele firmy przypominali, że stołeczni urzędnicy wydali pozwolenie na budowę samego dyskontu.

"W konsekwencji byliśmy zmuszeni rozpocząć prace w lokalu w oparciu o prawomocne pozwolenie na budowę. W innym przypadku, nie uzyskując nowego pozwolenia i tracąc dotychczasowe, zostalibyśmy bez możliwości jakichkolwiek działań w wynajmowanym budynku, z wieloletnim zobowiązaniem do ponoszenia kosztów wynajmu" – wyjaśniało biuro prasowe handlowego potentata. KINO ZOSTAŁO ZAMKNIĘTE WE WRZEŚNIU 2014 ROK – CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

Co zostanie po Feminie?

Firma obiecywała, że na budynku pozostanie neon "Femina". Odpowiednio wyeksponowana ma być też tablica pamiątkowa, która była umieszczona wewnątrz budynku. "Ewentualna identyfikacja wizualna związana z naszą działalnością będzie dostosowana do charakteru lokalizacji, jak to zapowiadaliśmy wcześniej" – przekonywał inwestor.

Już po publikacji tego artykuł biuro prasowe JMP przysłało komunikat:

"Obecnie w budynku trwają prace remontowe, przewidziane obowiązującym projektem. Podkreślamy, iż wszystkie rozwiązania architektoniczne dot. tego miejsca i związane z inwestycją ze strony JMP były przedmiotem uzgodnień ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków i w żaden sposób nie wpływają na zabytkowe walory budynku. W ramach prowadzonych prac obrys budynku nie ulegnie zmianie, zostaną natomiast między innymi wzmocnione ściany i położony nowy dach. Dodatkowo informujemy, że obecnie budynek przechodzi także remont elewacji realizowany przez właściciela kamienicy".

skw/b/sk

Pozostałe wiadomości