Ruszyła naprawa pasa w Modlinie

Pierwsi robotnicy w akcji
Pierwsi robotnicy w akcji
TVN 24
TVN 24Pierwsi robotnicy w akcji

Zaczęła się naprawa pasa startowego w Modlinie. Jeżeli pogoda dopisze, pierwszy etap prac zakończy się już za tydzień.

- Jak twierdzi rzeczniczka portu, prace już się rozpoczęły - relacjonuje z Modlina Marta Klos, reporterka TVN24. - 30 osób jest już na miejscu, to eksperci i inżynierowie - dodaje.

Dołączyć do nich mają jeszcze specjaliści z Rzeszowa. W sumie będzie około 90 osób. Najpierw oczyszczą i wysuszą wszystkie ubytki w pasie. Potem dziury zostaną wypełnione mieszanką, która ma służyć dłużej, niż dotychczasowy pas.

Kiedy naprawią?

"Materiał zastosowany do naprawy jest materiałem używanym w takich sytuacjach na wielu lotniskach w kraju i za granicą i posiada wszystkie wymagane certyfikaty" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez władze portu.

Jak informują władze lotniska, prace przy pierwszym progu mają zakończyć się 3 stycznia. Dzień później zostanie on zgłoszony do odbiorów przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i nadzór budowlany.

4 stycznia mają pojawić się informacje o postępie prac i dalszym harmonogramie napraw.

Według władz lotniska, do pęknięć na pasie doszło pod wpływem niskiej temperatury. Chodzi o dwa pół kilometrowe odcinki na dwóch końcach drogi startowej.

Prace na płycie lotniska
Prace na płycie lotniskaTVN24

Latają z Lotniska Chopina

W niedzielę przedstawiciele lotniska stwierdzili, że na razie nie wiadomo, kiedy port zostanie ponownie otwarty. - Nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie o konkretną datę uruchomienia lotniska dla samolotów komunikacyjnych - mówiła w niedzielę przedstawicielka portu.

Na razie loty są przekierowywane na inne lotniska, przede wszystkim na Lotnisko Chopina w Warszawie. Tam zdecydował się przenieść swoje loty irlandzki Ryanair (do 8 stycznia), a już wcześniej także Wizz Air (do 6 stycznia).

Jak informują Koleje Mazowieckie, zawieszone zostało funkcjonowanie autobusów dowozowych ze stacji kolejowej PKP Modlin oraz punktu informacyjnego na hali przylotów do odwołania.

Bieżące informacje o rejsach dostępne są na stronie internetowej: www.modlinairport.pl oraz w punkcie Informacji Lotniskowej, pod numerem tel.: 22 346 43 60 i 22 346 43 61.

Mówi Edyta Mikołajczyk z lotniska w Modlinie
Mówi Edyta Mikołajczyk z lotniska w ModlinieTVN24
Ruszyły prace na pasie
Ruszyły prace na pasieTVN 24

ran/roody

Pozostałe wiadomości