Ruszyła budowa miasteczka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Warszawa

Powstaje miesteczko WOŚP w WarszawieTVN24
wideo 2/2

Przygotowania do 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ruszyły pełną parą. Na placu Defilad rozpoczęła się budowa namiotu, w którym znajdować się będzie między innymi studio telewizyjne. Przed Pałacem Kultury i Nauki powstanie małe miasteczko. Finał odbędzie się 13 stycznia.

GRUPA TVN JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 27. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

- Na razie pracuje tutaj kilkanaście osób, ale w szczytowym momencie będzie ich kilkadziesiąt - informowała reporterka TVN24, Karolina Wasilewska, która na miejscu przyglądała się przygotowaniom.

Specjalna scena

Na placu Defilad stoją już podkłady i metalowe elementy pod studio telewizyjne Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, skąd na żywo relacjonowane będzie wszystko to, co będzie się działo w trakcie finału.

W namiocie znajdować się będzie nie tylko studio. - Będzie też specjalna scena, na której wystąpią artyści - relacjonowała Wasilewska.

- Dziś jest pierwszy dzień budowy kompleksu, całego miasteczka 27 finału WOŚP. 13 stycznia z tego placu odpalimy orkiestrę - powiedział w rozmowie z TVN24 Radosław Mysłek z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Budowa zakończy się do 11 stycznia. Jeżeli pogoda pozwoli, będziemy pracować jak najdłużej, ale generalnie prace trwają 10 godzin w ciągu dnia – dodaje Mysłek.

Jak zaznacza, plan wybudowania tak dużej infrastruktury wymaga pracy non-stop, w tym w niedzielę i święta. Wszystko po to, aby dwa dni przed finałem wszystko było gotowe.

WOŚP coraz bliżej miliarda

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki kupuje i przekazuje szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ciągu 26 Finałów fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiej medycyny ponad 951 mln złotych.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha". Celem zbiórki będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Zobacz jak relacjonowaliśmy 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

Rekordowy finał zbiórkiTVN24
wideo 2/15

ml/pm