Ruszyła budowa Szpitala Pediatrycznego

Warszawa

fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM
fot. WUM

Na teren budowy Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego weszli robotnicy. Planowany termin oddania inwestycji to III kwartał 2014 roku.

Całkowity koszt budowy i wyposażenia placówki to 545,5 mln złotych.

Przygotują teren

Do końca 2011 ekipy budowlane przygotują pod inwestycję teren zlokalizowany w kampusie przy ulicy Banacha. Przebudują sieć wodociągową, kanalizacyjną i elektryczną tak, aby nie kolidowała z nowym budynkiem.

- Krok po kroku prowadzimy inwestycję szpitala pediatrycznego, który jest tak ważny nie tylko dla naszej Uczelni, ale dla Warszawy. Dzisiaj widać już realne prace na terenie budowy obiektu – mówi Rektor Uczelni prof. Marek Krawczyk.

527 łóżek

Kolejnym etapem będzie wyłonienie generalnego wykonawcy budowy. Przetarg został ogłoszony 5 września. Procedury zakończą się w marcu 2012, kiedy to dowiemy się kto zbuduje szpital. - Bardzo się cieszymy, że udaje nam się sprawnie realizować tak wielkie przedsięwzięcie, i że w 2014 roku najmłodsi pacjenci będą mieli nowy wspaniały obiekt, w którym nasi lekarze będą mogli im pomagać – mówi Krawczyk.

W nowej placówce będzie 527 łóżek w tym 402 pediatrycznych, 65 neonatologicznych i 60 ginekologiczno-położniczych. Znajdą w niej miejsce katedry, kliniki i zakłady z Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Marszałkowskiej i Działdowskiej. Na dachu budynku będą mogły lądować helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Budowa finansowana jest z budżetu państwa.

wp/roody