Ruszają zapisy na 26. Bieg Konstytucji

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plTak wyglądał ubiegłoroczny Bieg Konstytucji

W nocy z 8 na 9 kwietnia rozpoczną się zapisy do 26. Biegu Konstytucji 3 Maja. Biegowi głównemu towarzyszyć będą zmagania Nordic Walking, „Bieg z maskotką” dla dzieci oraz akcje charytatywne, m.in. „biegnę dla Emila”.

By na sportowo uczcić święto uchwalenia konstytucji, wystarczy zarejestrować się poprzez stronę aktywnawarszawa.waw.pl. Zapisy potrwają od 9 do 27 kwietnia lub wyczerpania limitu 5000 uczestników (w tym 1000 dzieci).

Tak jak w latach ubiegłych dla biegaczy oraz uczestników Nordic Walking start zmagań będzie miał miejsce na alei Tomasza Hopfera. Meta ma znajdować się przy ul. Rozbrat, na wysokości ul. Szarej. Trasa w całości przebiegać będzie ulicami asfaltowymi i znajdą się na niej duże wzniesienia - ul. Agrykola, ul. Górnośląska - oraz Myśliwiecka zakończona ostrym skrętem. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 1 godzinę.

Wszyscy rejestrujący się internetowo uczestnicy zobowiązani są do wniesienia opłaty startowej w ciągu trzech dni roboczych (w tym sobota). Po przekroczeniu tego terminu zgłoszenie zostanie usunięte z bazy danych.

ms