Najnowsze

Ruszają weekendowe frezowanki

Najnowsze

tvnwarszawa.pl/umWeekendowe utrudnienia

Drogowcy zapowiadają weekendowe remonty w czterech dzielnicach. Będą zmiany w organizacji ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

W piątek o godzinie 22.00 zmieni się organizacja ruchu na przebudowywanej Żołnierskiej w rejonie skrzyżowań z ulicami Marsa i Strażacką – na krótkim odcinku przed Marsa ruch drogowy zostanie przełożony na wschodnią jezdnię.

Jak informuje ratusz, kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Nie będą mogli skręcić w lewo z Żołnierskiej w Marsa w kierunku Rembertowa.

"Zachodnia jezdnia, którą teraz jeżdżą samochody, zostanie zamknięta, co umożliwi ułożenie ostatnich warstw nawierzchni i wykonanie prac wykończeniowych na estakadzie na Marsa" - czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Taka organizacja ruchu w tym miejscu będzie obowiązywała do końca maja.

Równocześnie zostaną wprowadzone zmiany na Strażackiej przed skrzyżowaniem z Żołnierską. Przywrócona zostanie możliwość zjazdu z Żołnierskiej w Strażacką w kierunku Starego Rembertowa. Otwarty będzie także wyjazd z Strażackiej na Żołnierską w stronę Zielonki.

Na podstawową trasę ulicą Strażacką wrócą autobusy linii 143.

Zmiany na ŻołnierskiejUM

Zmiany na Głębockiej

Około godziny 23.30 ruch Głębockiej zostanie przełożony na wschodnią stronę jezdni. Na odcinku pomiędzy ulicami Lewandów i Magiczną nadal będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – w stronę Trasy Toruńskiej.

Objazd w przeciwnym kierunku wyznaczono ulicami: Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – Berensona. Ruch jednokierunkowy w tym miejscu będzie obowiązywał do końca inwestycji, czyli do marca 2019.

Frezowanie Krasińskiego

W weekend rozpoczyna się również sezon wymian nawierzchni. Drogowcy będą pracowali na Krasińskiego, na odcinku od Broniewskiego do Elbląskiej ulica będzie zamknięta dla ruchu.

Remont rozpocznie się w piątek o godzinie 22 i potrwa do poniedziałkowego poranku (do około godziny 4). Objazd zamkniętego odcinka Z. Krasińskiego zostanie poprowadzony ulicami: Powązkowska – Trasa Armii Krajowej – Broniewskiego, Duchnicka – Przasnyska – Rydygiera lub Powązkowska – Okopowa – rondo Zgrupowania AK "Radosław" – al. Jana Pawła II – Broniewskiego.

Kierowcy dojadą z Powązkowskiej do Elbląskiej. Połączenia z Krasińskiego nie będą miały ulice Przasnyska i German. Na trasy objazdowe skierowane zostaną autobusy linii 122, 205, 221, N41 i N91.

Zmiany na Krasińskiego UM

Bruzdowa nieprzejezdna

Przypominamy, że od czwartku zamknięta dla ruchu jest również Bruzdowa pomiędzy Metryczną a pierwszym wjazdem na osiedle. Plac budowy obejmuje fragment Bruzdowej, który przetnie budowana Południowa Obwodnica Warszawy (po jej wbudowaniu Bruzdowa będzie miała połączenie tylko w drogą serwisową biegnącą wzdłuż trasy po jej północnej stronie).

Zamknięty dla ruchu jest fragment od Metrycznej (utrzymany będzie dojazd do posesji za tym skrzyżowaniem) a wjazdem na osiedle przy Bruzdowej 44 i 46.

Objazd zamkniętego odcinka prowadzi ulicami Metryczną – Sytą – Lercha. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca listopada.

Zmiany na Bruzdowej UM

CZYTAJ TEŻ O WEEKENDOWYCH UTRUDNIENIACH ZWIĄZANYCH Z IMPREZAMI W WARSZAWIE:

[object Object]
Minister o utrudnieniach w ruchu: można to przeżyćTVN24
wideo 2/4

kz/b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl/um

Pozostałe wiadomości