Ruszają pokazy fontann. Straż miejska przypilnuje kierowców

Warszawa

tvnwarszawa.plRuszają pokazy fontann

Wieczorem na Podzamczu odbędzie się pierwszy w tym sezonie pokaz multimedialny w parku fontann. Nowością mają być pokazy związany z Euro 2012 w trójwymiarze. Straż miejska ostrzega kierowców, żeby nie parkowali w niedozwolonych miejscach.

Na ścianie wody lasery namalują m.in. puchar UEFA EURO 2012, stadiony miast gospodarzy turnieju. Nie zabraknie też piłki w grze, bo będziemy mieli okazję zobaczyć animację wodną prezentującą sylwetki piłkarzy z laserowym odzwierciedleniem ruchu piłki. Będzie także laserowa opowieść o chłopcu, który chciał zostać piłkarzem wszystko w połączeniu z muzyką i światłem.

W tym roku podczas widowiska zobaczymy obraz trójwymiarowy bez potrzeby używania okularów 3D.

Przedsmak widowiska można było oglądać pod koniec kwietnia podczas 30-minutowego testu, który zarejestrowała także kamera tvnwarszawa.pl:

Test fontann
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

56 pokazów

Pokazy w maju i we wrześniu będą wyświetlane o godzinie 21.00, A w czerwcu, lipcu i w sierpniu o godzinie 21.30. W sumie od maja do września będziemy mieli 56 pokazów.

W ubiegłym roku fontanny przyciągnęły blisko pół miliona osób.

Uważaj gdzie parkujesz

Porządku na miejscu będzie pilnować straż miejska. Funkcjonariusze przede wszystkim będą zwracać uwagę na to, gdzie widzowie parkują swoje samochody.

Strażnicy będą kontrolować cały Skwer I Dywizji Pancernej oraz Wisłostradę na odcinku od mostu Gdańskiego do mostu Łazienkowskiego.

bf/par