Najnowsze

Ruszają konsultacje ws. przebudowy rotundy

Najnowsze

Maciej Wężyk /tvnwarszawa.plOd czwartku ruszają konsultacje ws. rotundy

Bank PKO BP wraca do planów rewitalizacji warszawskiej rotundy. W czwartek punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczną się konsultacje społeczne. Każdy kto chce może wyrazić swoją opinię w ankiecie, lub podczas warsztatów.

PKO Bank Polski w związku nienajlepszym stanem budynku planuje jego rewitalizację. Jak obiecują bankowcy, rotunda ma zachować swój wyjątkowy kształt, wielkość i charakterystyczne, modernistyczne detale.

Elektroniczną ankietę, wypełnić będzie można od godziny 11.00 w czwartek na stronie www.rotunda2013.pl, lub na warszawskiej platformie konsultacji społecznych www.konsultacje.um.warszawa.pl. Papierowa wersja ankiety zostanie wyłożona we wszystkich stołecznych oddziałach banku.W ramach konsultacji zaplanowano też warsztaty z mieszkańcami.

Wyniki konsultacji będą stanowić element warunków w międzynarodowym konkursie architektonicznym Changing The Face 2013, którego współorganizatorami są warszawski oddział SARP, Polish Green Buidling Council, www.architizer.com oraz firma DuPont.

Zrezygnowali z burzenia

W styczniu 2010 roku bank zapowiedział, że rotunda zostanie zburzona, a na jej miejscu stanie nowoczesny budynek, nawiązujący do niej kształtem. Warszawiakom pomysł się nie spodobał. Po licznych protestach bank wycofał się z koncepcji rozebrania jednego z symboli centrum Warszawy.

wp//ec

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk /tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości