Rusza wypożyczalnia rowerowych bagażówek

Warszawa

ZTMRusza wypożyczalnia rowerów transportowych

Nietypowe rowery transportowe będzie wypożyczał warszawiakom Zarząd Transportu Miejskiego. Jak przekonują urzędnicy, to idealne rozwiązanie dla tych, którzy wybierają się na duże zakupy albo remontują mieszkanie, a nie chcą lub nie mogą skorzystać z samochodu.

W skrzyni ładunkowej zainstalowanej przed kierownicą można przewozić towary o masie do 100 kg towaru. Nawet 80-kilogramowy bagaż ma wytrzymać także tylny bagażnik. Jak informuje ZTM, rower może także służyć do przewozu dzieci, dla których przeznaczone są specjalne ławeczki (4 miejsca). Jest także możliwość zmontowania własnego fotelika.

Rowery będą udostępniane za darmo, ale najpierw trzeba wysłać maila na adres jednej z czterech wypożyczalni i ustalić konkretny termin. Potem konieczne będzie okazanie dokumentu tożsamości i pozostawienie numeru telefonu komórkowego. Czas wypożyczenia nie powinien przekroczyć doby.

Rowery transportowe można wypożyczyć w czterech punktach:

PaństwoMiastoul. Andersa 29e-mail: bpapiernik@panstwomiasto.pl

Fundacja Pomocy Osobom Starszym i NiepełnosprawnymWęzeł Komunikacyjny Młocinyul. Kasprowicza 145e-mail: hbk@potrzebni.nazwa.pl

Służewski Dom Kulturyul. Jana Sebastiana Bacha 15e-mail: sdk@sdk.waw.pl

Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CALul. Paca 40e-mail: zapisy@cal.org.pl

b/r