Rusza remont Wólczyńskiej. Zamknięty jeden kierunek

Utrudnienia dla kierowców na ul
Utrudnienia dla kierowców na ul
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.plUtrudnienia dla kierowców na ul

Od poniedziałkowego poranka kierowcy muszą się liczyć się z utrudnieniami na ulicy Wólczyńskiej. Mają one związek z rozpoczynającym się remontem jezdni, chodników i zatok autobusowych. Od nowa urządzona ma być również zieleń.

W nocy z niedzieli na poniedziałek drogowcy wprowadzili jeden kierunek ruchu na ul. Wólczyńskiej, pomiędzy ul. Conrada a al. Reymonta.

Dzięki temu będą mogli wymienić krawężniki, naprawić studzienki, wyremontować chodnik (pojawi się też nowy chodnik wzdłuż muru cmentarza) i zatoki autobusowe.

Mają czas do końca września

W ramach prowadzonych robót powstanie także kanalizacja deszczowa na odcinku od ul. J.Conrada do ul. Kwitnącej. Ostatnim etapem prac będzie wymiana nawierzchni jezdni i urządzenie od nowa zieleni.

- Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do ułożenia warstw asfaltowych. Według projektu, wykonawca ma czas do końca września na zakończenie prac - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Zastrzega jednak, że ten termin może ulec zmianie. - Wykonawca musi ułożyć beton na trzech zatokach, który związuje się 28 dni. Dużo zależy od warunków pogodowych - dodaje.

Objazdy dla samochodów i komunikacji

W czasie prac możliwa będzie jazda jedynie w kierunku centrum czyli w stronę ul. Żeromskiego. W przeciwnym kierunku można będzie pojechać al. Reymonta i ul. Conrada albo ulicami Oczapowskiego, Kasprowicza i Sokratesa.

Zmiany czekają również pasażerów komunikacji miejskiej. Autobusy linii 110 (w kierunku pętli CM. PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH.) oraz 116 (w kierunku pętli CHOMICZÓWKA) od skrzyżowania ul. Żeromskiego z al. W. Reymonta i ul. Wólczyńską pojadą objazdem - al. W. Reymonta i ul. J. Conrada.

Podobnie autobusy linii nocnych N41, N91 jadące w kierunku pętli MŁOCINY-UKSW i CM.PÓŁNOCNY-BRAMA ZACH. - od skrzyżowania ul. W. Broniewskiego z al. W. Reymonta.

Autobusy linii N01 (w kierunku pętli NOWODWORY) od skrzyżowania al. W. Reymonta i ul. Wólczyńskiej pojadą ulicami: Żeromskiego, Przybyszewskiego i Kasprowicza, natomiast N43 (w kierunku pętli CHOMICZÓWKA) ul. J. Conrada - od skrzyżowania z al. Reymonta.

Przebudowa skrzyżowania

Po remoncie na ul. Wólczyńskiej ZDM rozpocznie prace na skrzyżowaniu ulicy z Nocznickiego.

- Wybudowany zostanie lewoskręt z ul. Wólczyńskiej w ul. Nocznickiego, wybudowane zostaną chodniki, zatoki autobusowe. Projekt budowalny jest zatwierdzony, czekamy teraz na zatwierdzenie projektu organizacji ruchu. Chcielibyśmy, aby prace zakończyły się w tym roku - podsumowuje Gałecka.

Objazd ulUM

lata/roody

Pozostałe wiadomości