Rusza remont Traktu Lubelskiego. Potrwa do końca roku

Warszawa

UMSchemat ul. Trakt Lubelski po zakończeniu remontu

W niedzielę rusza długo oczekiwany remont zniszczonego Traktu Lubelskiego, a także ulic Zwoleńskiej i Kadetów, pod którymi wybudowany został kolektor ściekowy. Powstaną nowe ronda, odwodnienie i chodniki.

Jak informuje urząd miasta, przebudowa wawerskich ulic została podzielona na kilka etapów i zakończy się w drugiej połowie 2014 roku.

Proponowane objazdy zamkniętego odcinka ul. Trakt Lubelski
UM

Kierowcy i komunikacja na objazdy

W pierwszym etapie prac remontowana będzie ul. Trakt Lubelski od ul. Kombajnistów do Kadetów. Etap ten podzielony został na trzy mniejsze. Prace rozpoczną się od skrzyżowania z ul. Kombajnistów i będą przesuwały się w kierunku północnym – do ul. Lebiodowej, następnie od ul. Lebiodowej do lasu i od lasu do skrzyżowania z ulicami Kadetów i Lucerny.

Na wyłączonych z ruchu odcinkach ulic możliwy będzie jedynie dojazd do posesji.

Proponowane objazdy to: Lucerny-Patriotów-Zwoleńska lub Kadetów-Wał Miedzeszyński.

Swoje trasy zmienią także autobusy komunikacji miejskiej linii: 119, 142, 147, 219, 305, 702, N72 i N75. Tu znajdziesz szczegóły.

Jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą, pierwszy etap prac zakończy się do końca tego roku.

W późniejszych etapach remontowane będą Trakt Lubelski od ul. Kombajnistów do ul. Zwoleńskiej oraz ul. Zwoleńska od Traktu Lubelskiego do ul. Rogatkowej.

Tak pojedzie komunikacja

Zmiany komunikacji miejskiej
UM

Ronda, odwodnienie, chodniki

O tym, że wodociągowcy planują rozpocząć remont w tym miejscu pisaliśmy w lutym tego roku. Wtedy jeszcze nie znana była dokładna data rozpoczęcia prac.

Teraz wiadomo, że ruszą w niedzielę. W ramach inwestycji powstanie odwodnienie, co z pewnością ucieszy okolicznych mieszkańców. Tworzące się w tym miejscu przez lata kałuże były utrapieniem pieszych i kierowców. Woda deszczowa nie miała tam żadnego odpływu.

Wybudowane zostaną także nowe chodniki. Przy przejściach dla pieszych, których będzie więcej niż dotychczas, będą azyle zwiększające bezpieczeństwo osób przechodzących przez jezdnię. Na skrzyżowaniach Traktu Lubelskiego ze Zwoleńską i Bronowską wybudowane zostaną ronda. Nawierzchnia jezdni ułożona zostanie na nowej podbudowie.

Remont finansują Zarząd Dróg Miejskich i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Budowa kanalizacji

Ulice w Wawrze są w fatalnym stanie, po tym jak MPWiK wybudowało pod nimi olbrzymi kolektor ściekowy (średnica od 80 cm do 1,6 m i długość ponad 6 km), którym do oczyszczalni Czajka odprowadzane są ścieki z południowej części Wawra.

W przyszłym roku kolektor zostanie wydłużony od ul. Kadetów do Klimontowskiej. Budowana jest sieć kanalizacyjna, dzięki czemu do kanalizacji uzyskają dostęp wszystkie osiedla i domy z tego rejonu Warszawy. Ten proces potrwa kilka najbliższych lat.

su/b

Wodociągowcy wyremontują Trakt Lubelski
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl