Najnowsze

Rusza remont linii obwodowej. Sprawdź, jak dotrzeć na przystanki

Najnowsze

ZTMRemont rozpocznie się w niedzielę

W niedzielę rozpocznie się remont kolejowej linii obwodowej. Na czas prac zamknięty będzie odcinek pomiędzy stacjami Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia. Zarząd Transportu Miejskiego na okres remontu wprowadza wzajemne honorowanie biletów w niektórych autobusach, tramwajach i metrze.

Aby dojechać do przystanku Warszawa Koło, należy wysiąść na stacji PKP Warszawa Toruńska i przesiąść się do autobusu linii 112, 132, 134 lub 156. Każda z tych linii zatrzymuje się trzy kilometry dalej na przystanku "Oś.Potok". Z niego odjeżdża linia 186, którą można dojechać do stacji Warszawa Koło.

Z kolei aby dotrzeć do drugiego z zamkniętych przystanków - PKP Kasprzaka, należy na Dworcu Gdańskim wsiąść w tramwaj linii 1. Następnie na przystanku Okopowa przesiąść się do tramwajów linii: 13, 26 lub 27. Ewentualnie można „jedynką” dojechać do ronda Daszyńskiego i przesiąść się do autobusów linii: 105, 109, 155, 171, 178 lub 190.

Ten sam bilet

Bilety Kolei Mazowieckich - sieciowe oraz ważne na przejazd do odpowiednich stacji na modernizowanym odcinku linii kolejowej lub przez ten odcinek, będą honorowane między innymi w pociągach SKM S3 i S9 na całej trasie, a w S1 i S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia. Posiadający bilet będą KM będą mogli na jego podstawie przejechać pierwszą linią metra odcinek od Dworca Gdańskiego do centrum.

Oprócz metra i kolei, bilety honorowane będą także w tramwajach linii numer 1 na odcinku od Dworca Gdańskiego do Placu Zawiszy oraz linii 26 na odcinku od Okopowej do Osiedla Wolska oraz w innych liniach o pokrywających się trasach z tymi odcinkami.

Wzajemne honorowanie biletów obowiązywać będzie także w autobusach linii 105, 414, 520, 523 na trasach które pokrywają się z zamkniętymi odcinkami linii obwodowej.

Nowe przystanki, większa przepustowość

Modernizacja linii 20 pomiędzy Warszawą Gdańską a Warszawą Zachodnią rozpocznie się w niedzielę 12 marca. Przebudowane zostaną tory, sieć trakcyjna, urządzenia sterowania ruchem kolejowym, a także przystanki. Dużą zmianą będzie powstanie węzła przesiadkowego przy stacji Warszawa Koło, z którego będzie można dogodnie przesiąść się do innych środków komunikacji miejskiej.

Dzięki modernizacji zwiększy się przepustowość linii, polepszą się warunki przejazdów nie tylko pasażerskich, ale także towarowych. To szczególnie ważne, ponieważ w trakcie remontu linii średnicowej (przebiegającej przez Śródmieście) pociągi pojadą właśnie remontowanym odcinkiem, przez stację Warszawa Gdańska.

Zobacz więcej na temat remontu:

Remont linii obwodowej rusza 12 marca
Remont linii obwodowej rusza 12 marcaMateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

md/gp

Źródło zdjęcia głównego: ZTM

Pozostałe wiadomości