Rusza remont al. Solidarności po praskiej stronie

Warszawa

Rusza remont al. Solidarności

Rusza remont torowiska tramwajowego w al. Solidarności, który wiąże się z częściowym zamknięciem jezdni. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Prace rozpoczną się w nocy z czwartku na piątek i potrwają aż przez 3 miesiące.

Remont został podzielony na trzy etapy. Pierwszy rusza z 26 na 27 maja. Przebudowane zostaną tory, przystanki tramwajowe i południowa jezdnia al. Solidarności, w kierunku placu Wileńskiego. Zamknięty będzie jeden pas alei między ul. Sierakowskiego i Targową. Ponadto między Targową a Jagiellońską nie będą kursować tramwaje.

Drogowcy wyznaczają objazdy

"Na północnej jezdni, w kierunku placu Bankowego, ruch drogowy będzie prowadzony normalnie. Możliwy będzie wjazd i wyjazd z ul. Jagiellońskiej. Natomiast do ul. Targowej kierowcy dojadą ul. J. Sierakowskiego i S. Okrzei" – czytamy na stronie urzędu miasta.

Pierwszy etap prac dotknie również ulicę Floriańską. Tam od 23 do 30 maja zamknięty będzie wyjazd na ul. Jagiellońską. Ponadto, przez te siedem dni na Floriańskiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy.

Organizacja ruchu na Solidarności i Targowej
UM Warszawa

Drugi etap remontu rozpocznie 27 czerwca. Tym razem przebudowywana będzie północna jezdnia al. Solidarności, w kierunku pl. Bankowego. Dla kierowców, którzy będą chcieli przedostać się w tamtym kierunku, otwarta zostanie przebudowana południowa jezdnia.

"Ulica Jagiellońska nie będzie miała połączenia z południową jezdnią al. Solidarności, nadal nie będą kursowały tramwaje pomiędzy ul. Targową a Jagiellońską. Do ul. Targowej kierowcy dojadą ul. J. Sierakowskiego i S. Okrzei" – ostrzega urząd miasta.

Organizacja ruchu na Solidarności i Sierakowskiego
UM Warszawa

Utrudnienia na skrzyżowaniu

Trzeci i ostatni etap prac rozpocznie się 4 lipca. Od tego momentu tramwaje nie będą kursować wzdłuż al. Solidarności, pomiędzy al. Jana Pawła II a ul. Jagiellońską.

Oprócz tego, w lipcu zamknięte będzie skrzyżowanie północnego pasa al. Solidarności (w kierunku pl. Bankowego) z ul. Jagiellońską. Ruch w stronę ratusza nadal zostanie utrzymany na przeciwnym pasie.

Objazd w kierunku ul. Targowej pozostanie niezmieniony (ul. J. Sierakowskiego i S. Okrzei). Natomiast ci kierowcy, którzy będą chcieli dojechać ul. Jagiellońską do al. Solidarności w stronę pl. Bankowego, będą musieli dojechać do ul. Targowej, skręcić w ks. I. Kłopotowskiego i J. Sierakowskiego.

Organizacja ruchu na Solidarności i Jagiellońskiej
UM Warszawa

Utrudnienia potrwają do 1 sierpnia. Wtedy powróci normalny ruch tramwajowy i samochodowy. Roboty drogowe potrwają wprawdzie do końca wakacji, ale miasto zapewnia, że wykończeniowe prace nie będą już uciążliwe dla kierowców i pasażerów komunikacji.

Remont z opóźnieniem

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, remont w al. Solidarności miał ruszyć 30 kwietnia. Nie ruszył. Dlaczego?

Rzecznik Tramwajów Warszawskich zapewniał, że przesunięcie terminu wiąże się z wygodą pasażerów. - Tak aby większość prac, przy których konieczne jest wyłączenie ruchu tramwajów, wykonać w okresie wakacyjnym – mówił Michał Powałka.

Ten fragment ulicy wymaga remontu
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

kw//ec