Rusza "Plac Zabaw", czyli klub pod gołym niebem

Warszawa

| Newspixfot. Danka Urbanek

Noc Muzeów na stałe wpisała się w nasze kalendarze. W tym roku nie warto jednak kończyć jej zbyt wcześnie. Na Agrykoli czeka nas huczne afterparty, czyli otwarcie wakacyjnego klubu plenerowego "Plac Zabaw".

Klub działa już od godz. 18.00. Znajdziecie go przy ul. Myśliwieckiej 9. Projekt wpisał się na stałe w listę ważnych wakacyjnych miejsc stolicy, gdzie za dnia można wybrać się całą rodziną i skorzystać z czekających atrakcji, a wieczorami wybrać się na koncerty.

W tym roku wielkiemu otwarciu towarzyszą takie zespoły, jak warszawski sound system Singledread, didżej Artur8 oraz skład Molesta Ewenement.

Dla każdego coś dobrego

- Plac Zabaw to miejsce, w którym coś dla siebie znajdą wszyscy mieszkańcy stolicy – zapowiada Monika Zarzycka z klubu Powiększenie, jedna z organizatorek projektu. Jeżeli ktoś przyjdzie z dzieckiem, może liczyć na spory wybór gier planszowych i tych typowo podwórkowych, jak na przykład kometki. - Planujemy też zorganizować różnego rodzaju warsztaty dla maluchów, żeby rodzice mogli sobie usiąść pod drzewkiem i też się zrelaksować . Na tym jednak nie koniec. W nocy zacznie się szaleństwo – mówi.

W dzień spokojnie, a wieczorem…

Koncerty zespołów takich wytwórni My shit in your coffee czy Lado ABC to nie lada gratka dla miłośników dobrej muzyki. Każdy będzie miał szansę usłyszeć swoje ulubione rytmy.

Jeżeli jednak komuś nie w smak będą pląsy na parkiecie, może zaplanować wieczorny piknik połączony z przeglądem filmów laureatów British Animation Awards i przedstawicieli Nowego Kina Skandynawskiego. Oprócz tego będą wyświetlane projekcje obrazów z cyklu Watch Docs lub PowiDoki.

- Najfajniejsze jest to, że wszystkie te atrakcje są za darmo. Dlatego warto wyjść z domu i korzystać – zaprasza organizatorka.

map/aq