Rusza losowanie biletów na Euro 2012

Warszawa

| Eurosportfot. UEFA

We wtorek w szwajcarskiej siedzibie UEFA rozpocznie się losowanie zamówionych wejściówek na mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie. Potrwa do piątku 22 kwietnia, a szczęśliwcy zostaną poinformowani o przyznaniu biletów do końca miesiąca.

Losowanie będzie tajne i odbędzie się w obecności notariusza. Będzie się składać aż z 93 etapów (po kolei będą losowane wejściówki na każde z 31 spotkań w trzech kategoriach cenowych).

Szczęśliwcy o przydziale biletów dowiedzą się mailowo do końca kwietnia. Od momentu otrzymania potwierdzenia kibic będzie miał miesiąc na zapłacenie za nie (przelewem lub kartą kredytową - sposób płatności wybierał przy rejestracji).

Cały czas w zawieszeniu będą jednak kibice, którzy wybrali opcję "podążaj za swoim zespołem" - te wejściówki zostaną rozlosowane, gdy poznamy skład grup, a więc w grudniu.

Biletów jest w sumie 1,4 mln, ale do sprzedaży przeznaczono 560 tysięcy. Ile zostało w sumie zamówionych? Nie wiadomo, ale UEFA poinformowała, że formularzy biletowych (a więc pojedynczych osób) było ponad 12 milionów.

Sprzedam, wymienię...

Wejściówki kosztowały od 30 do 600 euro, w zależności od kategorii i rangi meczu. Najniższe ceny dotyczą tzw. trzeciej kategorii, a więc miejsc na niższych poziomach trybun za bramkami. Nieco droższe są bilety drugiej kategorii (górne poziomy trybun za bramkami), a kolejny próg cenowy dotyczy trybun bocznych. Najwyższa cena, czyli 600 euro, to bilet pierwszej kategorii na mecz finałowy w Kijowie.

To nie wszystko - w lipcu UEFA otworzy specjalny portal, za pośrednictwem którego będzie można sprzedać lub wymienić wejściówki.

Bilety zostaną wysłane dopiero na kilka tygodni przed turniejem, pod adres wskazany w formularzu. Chodzi o to, by zminimalizować ryzyko utraty biletu, uniemożliwić rozwój czarnego rynku oraz uniknąć możliwości fałszerstwa.

Losowanie grup ME odbędzie się 2 grudnia w Kijowie. Turniej zostanie rozegrany w dniach 8 czerwca - 1 lipca 2012 roku.

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl/kcz/tr