Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Rusza konkurs na najlepsze zdjęcie Masztu Wolności

Warszawa

1 sierpnia na Maszcie Wolności na rondzie Radosława po raz pierwszy zawiśnie biało-czerwona flaga z kotwicą Polski Walczącej. Z tej okazji organizowany jest konkurs na najładniejsze zdjęcie konstrukcji.

Konkurs ma charakter otwarty. Rusza 1 sierpnia. "Ma na celu nie tylko przypomnienie o tragicznych losach Powstania Warszawskiego, ale także przypomnienie o wszystkich, którzy walczyli o wolność Polski" – informują organizatorzy.

Pierwszy raz z kotwicą

Wystarczy zrobić zdjęcie masztu z powiewającą biało-czerwoną flagą z powstańczą kotwicą. Po raz pierwszy zawiśnie taka na maszcie 1 sierpnia - w 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Swoje ujęcia można nadsyłać od 1 sierpnia przez kolejnych 63 dni, czyli tyle czasu, ile trwał powstańczy zryw mieszkańców stolicy. Zdjęcia będą także umieszczane na profilach Masztu Wolności w portalach społecznościowych.

Po 63 dniach jury wybierze trzy najlepsze fotografie. Jak zapowiada organizator, wśród jurorów znajdą się m.in.: Jan Komasa, Beata Tyszkiewicz, Aneta Kręglicka, Grażyna Szapołowska, czy ks. Kazimierz Sowa.

Organizatorem konkursu jest Masztwolnosci.pl.

Zdjęcia można przesyłać na adres: konkurs@masztwolnosci.pl.

Autorzy trzech najlepszych zdjęć otrzymają aparaty fotograficzne.

Ku czci powstańców

Maszt Wolności został odsłonięty przy rondzie Radosława 11 listopada 2014 roku. Ufundowali go biznesmeni: Artur Nowakowski i Bogdan Kaczmarek. Chcą, aby w każdą kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia i przez kolejne 63 dni powstania powiewała na nim flaga biało-czerwona z symbolem Polski Walczącej. Inicjatorzy tłumaczyli w mediach, że ma być hołdem dla powstańców warszawskich.

Flaga na maszt
TVN24

jb/ran